Jestliže chtěl celek z podhůří Jeseníků uživit alespoň špetku naděje na udržení, musel proti Kozlům bezpodmínečně zvítězit a k tomu čekat na zaváhání béčka Pardubic. Ale takový scénář se bohužel nekonal.

Rozhořčení domácích příznivců navíc umocnila informace, když krátce po skončení zápasu na oficiálním webu Draků vyjelo prohlášení, že šumperský klub je na prodej.

V klíčovém duelu se domácí tým musel obejít bez zadáka Tomáše Drtila a jelikož z Vítkovic tentokrát nemohl dorazit nikdo, musel si Šumperk už v tak těžké situaci vystačit pouze s pěticí obránců. A to ještě postrádal útočníka Tomáše Vildumetze.

Utkání „o všechno“ následně moc hokejové krásy nenabídlo a hra připomínala spíše přátelák z úvodu sezóny. Takto se o udržení opravdu nehraje.

HC Zubr Přerov - VHK Robe Vsetín 0:2
Zubři padli gólem z poslední minuty a jsou mimo šestku

Na druhou stranu letargický výkon domácích hráčů už byl asi jen logickým vyústěním událostí posledních dnů, k tomu se přidaly zmíněné absence.

„Kluci toho před sebou tlačili už opravdu moc. Dnes nás zůstalo patnáct, v kabině se nám objevila nějaká viróza. My jsme každopádně věděli, o co dneska hrajeme, což nám svazovalo ruce,“ konstatoval trenér Draků Josef Málek.

Draci se znovu trápili v přesilovkách a během druhé třetiny navíc při své výhodě sami inkasovali. Později sice mohli ve vlastním oslabení srovnat krok, jenže ze slibného přečíslení dva na jednoho neuspěli.

„Dostali jsme gól v oslabení, ale ze stejné situace jsme mohli odpovědět, bohužel jsme trefili břevno. Do třetí části jsme šli trpělivě s tím, že si počkáme na vyrovnání a pokusíme se ještě něco vymyslet, jenže pak se Kolín dostal do brejku, který zápas ukončil,“ dodal lodivod sestoupivších Draků.

Fotbalisté Rapotína uspěli na penalty ve Velkých Losinách. Na tradiční derby dorazila rekordní návštěva.
ANKETA DENÍKU: Nejoblíbenější klub v okrese Šumperk a Jeseník? Zvolte ho!

Totální zmar v závěru jen podtrhla branka inkasovaná čtyři vteřiny před koncem, tím hosté uzavřeli výsledek do konečné podoby 0:3.

Do konce soutěže zbývá Drakům odehrát ještě dva zápasy, které ale pro ně už nic neřeší. V pondělí se představí na ledě Poruby a ve středu je čeká derniéra doma s Pardubicemi B.

Draci Pars Šumperk – SC Marimex Kolín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Matějček (Sklenář, Zajíc), 45. Lang (Šedivý), 60. Král. Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Beneš, Peluha. Vyloučení: 3:6, bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1001.

Šumperk: Hamalčík– Eliáš, Kunst, Dudycha, Hrachovský, Kadeřávek – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Mácha, Nedvídek, Vachutka – Jouza, Bernat. Trenér: Josef Málek.

Kolín: Soukup – Aubrecht, Gaspar, Piegl, Kukla, Zajíc, T. Jelínek, Naar – Novák, Koukal, Král - Sklenář, Matějček, Kadlec – Šedivý, Morong, Lang – Jiruš, Moravec, Pajer. Trenér: Jan Šťastný.