K velikým personálním změnám dochází v kádru šumperských hokejistů na sklonku sezony.

Draci ztratili šanci na záchranu 1. ligy, a tak jsou kroky s omlazením kádru pochopitelné. Vedení Draků navíc hodně naštvaly výkony opor v posledních dvou zápasech. Řada hráčů základního kádru tak už do mistrovských zápasů nenastoupí.

„Někteří hráči budou pouze individuálně trénovat, hrát už nebudou. Proč? Protože odehráli poslední dva zápasy opravdu hodně špatně,“ uvedl Radek Kučera, výkonný ředitel Draků.

Fanoušci tak mohou zapomenout na Rákose, Galvase, Kováře či Oliveriuse. „Už nechceme v týmu takové hráče. Raději budu ohrávat vlastní než cizí,“ konstatoval Kučera.

Do sobotního utkání v Prostějově tak patrně naskočí celá elitní ekipa šumperských juniorů, kteří už několik kol před koncem 1. juniorské ligy vybojovali postup do extraligy a nyní dostanou šanci osahat si druhou nejvyšší mužskou soutěž.

„Juniorský trenér Petr Rutar nám vyšel maximálně vstříc, my se alespoň podíváme, jak na tom mladí hráči jsou a pro ně to jistě bude veliká zkušenost,“ vysvětluje Kučera.

Seznam Mladých Draků je poměrně dlouhý: Peksa, Pekr, Šula, Fischer, Malý, Novotný a Patsch.

Drakům totiž bude kromě potrestaných Galvase, Oliveriuse, Kováře a Rákose chybět i Martinka, který se vrací do Uničova, a Grill.

Bez zajímavosti není fakt, že jedničkou v bráně bude v utkání v Prostějově junior Marek Peksa. „Chceme, ať chytá od začátku, v tuto chvíli je na tom totiž výkonnostně zhruba stejně, jako gólman Radek Tihlář, který už šanci chytat dostal několikrát,“ informoval nový hlavní trenér Draků Jiří Güttler.

Utkání v Prostějově se hraje dnes, v sobotu 1. března od 17.00 hodin.