Prostějov neponechal proti oslabenému Šumperku nic náhodě a připsal si jasné vítězství. Mladí hráči v kádru Draků však na Hané rozhodně nezklamali.

Domácí se rychle ujali dvoubrankového vedení, jenže hosté stačili vyrovnat. Krátce poté ale Draci inkasovali během necelých tří minut další tři góly a Jestřábi tak nakročili za úspěchem, když úvodní třetina skončila po divoké přestřelce 5:2.

Po přestávce tempo zápasu opadlo a od druhé části nahradil mezi šumperskými tyčemi Marka Peksu Radek Tihlář. Ani vystřídání gólmanů však Draky nezachránilo od dalších gólů v jejich síti.

Šumperk následně stačil skóre pouze dvakrát zkorigovat, definitivní podobu výsledku dali Jestřábi brankou 21 vteřin před závěrečnou sirénou.

Na straně Draků se poprvé v mužské kategorii společně představila elitní lajna šumperské juniorky Pekr – Šula – Fischer, která svým výkonem dělala protivníkovi asi největší problémy.

Obávaní kanonýři Matěj Pekr a Radek Fischer se dokonce v Prostějově zapsali do listiny střelců, když pro oba hráče to byly premiérové trefy v rámci 1. ligy mužů.

Vůbec poprvé v kariéře pak oblékl dres Šumperka mezi seniory další juniorský talent Tomáš Malý, předloni jeden z nejproduktiv­nějších hokejistů dorostenecké extraligy.

„K utkání jsme přijeli s obměněným týmem, se sedmi juniory v sestavě, kteří si museli, hlavně v první třetině utkání osahat, což bylo i vidět. Dopředu jsme hráli velmi dobře, ale vzadu nám to značně hořelo. To však vyplývá z nesehranosti pětek, které jsou poskládány úplně nově,“ prozradil k utkání trenér Draků Georg Güttler.

„Dnešní utkání bylo z kategorie povinných. Šumperk však, přestože měl v sestavě mladé hráče, neprodával svoji kůži lacino. Musím před hosty smeknout, protože byli rovnocenným soupeřem. Udělali však několik chyb v obraně, které jsme dokázali potrestat,“ doplnil ze strany Jestřábů asistent trenéra Martin Janeček.

Jestřábi Prostějov – Draci Šumperk 9:4 (5:2, 1:1, 3:1)

Branky: 5. Pavelek (Opatovský, Hampl), 7. Chovan (Pavelek, Hlavatý), 13. Hampl (Duba, Balčík), 14. Opatovský (Balčík, Duba), 15. Rangl (Mikšovský), 32. Pavelek (Piecha, Kotásek), 44. Vrba (Vymazal, Opatovský), 53. Hruška (Vymazal, Vrba), 60. Piecha (Pavelek, Kotásek) – 7. Pekr (Fischer), 13. Špelda (Taragel), 25. Osina (Antonovič), 56. Fischer. Vyloučení: 6:4, navíc Mikšovský (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Rozhodčí: Kubeš, Würtherle – Guth, Rittich. Diváci: 800.

Prostějov: Štůrala (27. Daneček) – Procházka, Balčík, Rangl, Bartoň, Chovan, Hlavatý – Opatovský, Hampl, Duba – Kotásek, Piecha, Pavelek – Hlusička, Mikšovský, Vrba – Vymazal, Hruška.

Šumperk: Peksa (21. Tihlář) – Osina, Ondráček, Hrčka, Špelda, Patsch, Novotný – Antonovič, Meluzín, Stejskal – Taragel, Komínek, Malý – Pekr, Šula, Fischer.