V pondělním domácím střetnutí celek z podhůří Jeseníků, nad kterým se vznáší hrozba sestupu, bojoval s favorizovaným protivníkem jako o život, bohužel ani to nakonec nestačilo.

Po vítězství pardubického béčka proti Přerovu navíc začíná být situace Draků už opravdu vážná. Na předposlední příčku mají už pětibodovou ztrátu.

„Máme za sebou další těžké utkání s výborným soupeřem, kterému jsme díky dobrému pohybu dokázali vzdorovat, jenže nemáme body,“ hledal jen těžko slova kouč Draků Lukáš Majer.

Posily z Vítkovic

Domácí představili proti Jestřábům hned tři vítkovické mladé pušky. Už podruhé v krátké době nastoupil za Šumperk útočník Josef Krejsa a své premiérové starty za muže si poté připsali obrovitý zadák René Smolka a polský forvard Jakub Slusarczyk.

Všechny branky pondělního klání následně padly během druhé třetiny, která tedy určila i konečný výsledek. Šumperk sice dvakrát dokázal odpovědět na náskok Prostějova, potom jej však potopil gól do šatny.

„Tento moment rozhodl. Místo toho, abychom za stavu 2:2 šli do trháku my, tak inkasujeme. Dnes jsme navíc ztroskotali na výborném Pavelkovi, který je pro tuto soutěž nadstandardní gólman,“ podotkl dále Lukáš Majer.

Pěkně popořádku

Prostějov se ujal vedení v pokračujícím tlaku po nevyužité přesilovce a skóre otevřel díky důrazu Tomáše Janduse v brankovišti.

Draci si nachystali bleskovou odpověď parádní ránou nejlepšího střelce soutěže Lukáše Žálčíka, jenž se z brejku trefil přesně pod víko.

O chvíli později ale Jestřábi ihned po vyhraném vhazování šli znovu do trháku zásluhou Jana Slaniny.

Podruhé rozradostnil domácí příznivce Tomáš Vildumetz, který propasíroval kotouč mezi Pavelkovy betony a opět bylo srovnáno.

Jenže necelou minutu před přestávkou se z nenápadné střely přesně k tyči trefil Jan Veselý, paradoxně v době, kdy měli mírně navrch domácí hokejisté.

Během třetího dějství si Hanáci už zkušeně hlídali těsný náskok a Šumperk se i přes snahu jen velice těžko prosazoval do koncovky a čas mu rychle utíkal.

Poslední šancí pro Draky, jak s výsledkem ještě něco udělat, byla v 57. minutě přesilovka, leč závěr přinesl na šumperské straně už pouze křeč. Prostějov naopak byl hned třikrát blízko k tomu, aby při šumperské power play trefil prázdnou klec.

„Nezbývá, než Prostějovu pogratulovat k vítězství. Dokud bude šance, musíme bojovat…,“ dodal zklamaný lodivod Draků.

Hokejisté Přerova (ve žlutém) proti rezervě Pardubic. Ilustrační foto
Deset gólů v Chrudimi. Zubři jich od béčka Pardubic dostali šest

Totter: Domácí hráli vabank

„Bylo vidět, že Šumperk hraje o všechno a ukázal, že doma je silný. Domácí hráli takový vabank hokej a my jsme v některých fázích první a druhé třetiny přistoupili na jejich hru,“ přidal své postřehy prostějovský trenér Aleš Totter.

„Nás uklidnila trefa na 3:2 a ve třetím dějství jsme už zápas až na pár momentů kontrolovali. Šumperk je v těžké situaci, ale pro ligu by asi bylo hezké, kdyby se rozhodovalo až v posledním kole, kdy Draci doma hostí Pardubice,“ doplnil hodnocení pondělního derby lodivod Jestřábů.

Draci Pars Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Žálčík, 36. Vildumetz (Svoboda, Jouza) – 25. Jandus (Maruna, Jáchym), 29. Slanina (Ostřížek), 40. Veselý (Ostřížek, Pavelka). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 3:4, bez využití. Diváci: 1172.

Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Dudycha, Kunst, Hrachovský, Smolka – Průžek, Bartoš, Žálčík – Vildumetz, Nedvídek, Mácha – Slusarczyk, Šuhaj, Krejsa – Jouza, Svoboda, Jelínek. Trenér: Lukáš Majer.

Prostějov: Pavelka – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Valenta, Hamšík – Maruna, Jáchym, Jandus – Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Veselý, Illeš. Trenér: Aleš Totter.

Fotbalisté Čechovic. Ilustrační foto
Čechovice udržely na uzdě lídra divize. Příchod posil je blízko