Na trávníku pak nešel přehlédnout nejen díky své aktivitě na hrotu útoku s Dušanem Bařicou, do zápasu se překvapivě vrhl i se sádrou na ruce.

„Z posilovny mám natažený vaz na ruce, není to však nic vážného. Doktor mi dal sádru, aby se zranění zklidnilo, ale jinak s tím normálně trénuji a nijak mě to neomezuje,“ prozrazuje úvodem Zdeněk Novosad, jenž v utkání promarnil největší tutovku svých barev, když zcela sám před prázdnou brankou nedopravil míč do sítě.

„No, nechtěl jsem odhalit své střelecké schopnosti, jak budu zakončovat v sezoně,“ říká se svým tradičním smyslem pro humor navrátilec do sestavy Draků.

„Normálně jsem se ukopl, hrozné. Strašně jsem se styděl. Kluci si potom ze mě dělali srandu,“ dodává již s lehkým úsměvem.

Ani tato nevyužitá šance nakonec hokejisty mrzet nemusela, když fotbalisty Hrabišína porazili 2:1, přičemž většinu času diktovali tempo hry. Řada Draků pak překvapila svými fotbalovými dovednostmi.

„Bylo to dobré. Plno našich kluků fotbal fakt umí. Třeba Pavla Maláče chtěl Hrabišín hned angažovat,“ směje se Novosad, který bude v letošním kádru hokejistů Šumperka patřit k nejzkušenějším hráčům.

Zpátky do České republiky míří bývalý hráč Šternberka z Francie, která je jeho druhým hokejovým domovem.

„Uplynulý rok jsem působil v Tours, kde jsem již v minulosti odehrál čtyři ročníky a tudíž tam byl v podstatě jako doma. Celkově jsme skončili na pátém místě, což byl pro klub úspěch. Já osobně byl se sezonou také spokojený,“ vypráví o své nedávno skončené zahraniční misi Novosad, jenž v týmu Tours potkal mimo jiné krajany Michala Divíška a Martina Filipa.

Vzhledem k rodinným problémům ale nakonec po sezoně preferoval návrat na domácí hokejovou scénu a podle očekávání zvítězil v jeho rozhodování, kde pokračovat, Šumperk, na který ani mimo domov nezapomněl. Osudy Draků v 1. hokejové lize intenzivně sledoval.

„Byl jsem na internetu každý den. K tomu jsem si pravidelně telefonoval s Laďou Martinkou a Radimem Antonovičem, takže jsem věděl úplně všechno. Musím přiznat, že mě výsledky Šumperka hodně trápily a rozhodně mi nebylo lhostejné, že se mužstvu nedaří,“ přiznává Novosad.

Toho v nadcházejícím ročníku čeká společně s ostatními spoluhráči přetěžký úkol. Přilákat šumperské fanoušky po loňské zpackané sezoně zpět do ochozů zimního stadionu.

„Na obnovenou premiéru v barvách Draků se moc těším, ale trochu mám strach a nevím, co od toho očekávat,“ přemýšlí staronová akvizice Draků.
„Snad fanoušci na loňský nepovedený rok zapomněli a začnou znovu chodit. Nalákat je samozřejmě musíme hlavně našimi výkony, což doufám zvládneme. Hrát hokej bez diváků nelze. Nehrajeme přece pro sebe, ale pro fanoušky,“ říká Zdeněk Novosad, jenž nechce spekulovat o své úloze v letošním mužstvu.

Právě zkušený forvard by mohl být jedním z kandidátů na post kapitána Draků.

„To neřeším. Na takové role nejsem příliš stavěný. Především je nejdůležitější, aby se vytvořila dobrá parta, pohoda v týmu a všichni táhli za jeden provaz, to je základ úspěchu. K tomu je samozřejmě potřeba i trocha toho sportovního štěstí. Potom je jedno, kdo má jakou roli v týmu,“ uzavírá své povídání Zdeněk Novosad.

Miroslav Pergl