Vedení šumperského hokeje přes vánoční svátky poskládalo tým s téměř extraligovými parametry, přesto prohrálo 2:4. To by u Draků nebylo nic nového, prezidenta Draků ale šokovalo, že jeho svěřenci nedokázali porazit ani soupeře, v jehož řadách nastoupilo osm juniorů, z nichž někteří hráli za muže úplně poprvé.

„Když jsem viděl, že si neporadíme ani s juniory, byl jsem opravdu velmi naštvaný. Už vážně nevím, jakého soupeře potřebujeme, abychom se chytli,“ uvedl Vladimír Velčovský.

Nováček 1. hokejové ligy ze Šumperku sezonou prochází jako nejhorší celek za poslední roky. Po třiatřiceti kolech má na kontě jen devatenáct bodů a je skoro jasné, že se bude horko těžko zachraňovat.

„Stále je ve hře dost bodů, ale na druhou stranu stále nepřichází obrat k lepšímu. Nehrajeme dobře a v posledních dnech je v kabině opravdu hodně dusná atmosféra,“ přiznal Velčovský.

Boss šumperských hokejistů byl propadákem s oslabenou Sarezou natolik rozčarován, že postavil tým před ultimatum: v utkáních s Havířovem a Třebíčí zabodují. „A pokud ne, budou se dít věci,“ říká Velčovský.

Jak se zdá, je trpělivost šéfa hokejového klubu téměř u konce.

„Já obdivuji trpělivost šumperských fanoušků, kteří i přes ty mizerné výkony stále chodí v hojném počtu. Stejně tak jsou trpěliví i naši sponzoři. Ale já už toho mám dost. Pokud budou hráči nadále předvádět to, co předvádějí, jsem odhodlaný soutěž dohrát třeba s juniory. Primadonám vypovím smlouvy, třeba v únoru, ať přijdou o čtyři měsíční platy,“ hřímá Velčovský.

Vyhazov na dlažbu mohou současní Draci zažehnat ve středečním utkání na ledě Havířova, který je ale při chuti, v posledním utkání totiž zvítězil na ledě Komety 6:3. Tou další možností je sobotní domácí utkání s Třebíčí, které začíná na šumperském zimním stadionu v 17.00 hodin.