„Jednatelka společnosti HOKEJ ŠUMPERK 2003, s.r.o. nabízí k odkupu 100% podíl společnosti,“ stojí v inzerátu na oficiálním webu Draků.

„Cílem je pro Šumperk do budoucna zajistit sportovní ambice a ekonomickou sílu. Případné dotazy a nabídky směřujte na adresu či kontakt klubu do 24. 3. 2023,“ píše se v existenční zprávě.

„Vydali jsme inzerát. Buď se klub prodá, nebo ne. Dávám měsíc tomu, aby se někdo rozmyslel. Pak se rozhodnu, co dál. Jestli to zabalím, nebo se v Šumperku bude hrát druhá liga,“ řekl Deníku ředitel klubu Vladimír Velčovský s tím, že se k celé situaci blíže vyjádří nejdříve po vypršení zmíněné lhůty. Tedy na konci března.

Čtyři postupy a čtyři sestupy

Vladimír Velčovský se kormidla šumperského hokeje ujal v sezoně 2006/2007 a okamžitě slavil postup do 1. ligy. Hned v následující sezoně ovšem klub pod názvem Hokej Šumperk 2003 sestoupil, aby v dalším ročníku opět poskočil o patro výše. Stejný scénář se opakoval v dalších dvou letech.

Nejdelší prvoligová éra klubu tak započala v roce 2011 po třetím postupu do druhé nejvyšší soutěže, kde Velčovského klub vydržel až do sezony 2015/2016. V té přišel třetí sestup.

V covidové sezoně 2019/2020 přišel čtvrtý (částečně administrativní) návrat na prvoligovou scénu a nyní tedy šumperští fanoušci musí skousnout čtvrtý sestup. A právě na vedení klubu v komentářích na sociálních sítích nenechávají nit suchou.

Draci prohráli doma s Kolínem a opouští Chance ligu.
Konec nadějí... Draci opouští Chance ligu a klub je na prodej

Inzerát? Prodával se i zimák

Pro podobný příklad prodeje hokejového klubu nicméně nemusíme chodit příliš daleko. Město Zlín nabízí od loňského roku k prodeji svých 49 % akcií prvoligových Beranů. Doteď se však žádný vážný zájemce, který by splnil podmínky statutárního města, nenašel.

V minulém roce se k prodeji klubu odhodlal tehdejší majitel Karlových Varů Karel Holoubek s tím, že podmínkou transakce bylo zachování nejvyšší soutěže v lázeňském městě. Za mořem stále hledají nového majitele Senátoři z Ottawy.

A hledání kupce přes inzerát? Dnes už zaniklý hokejový klub ze Šternberka v roce 2011 nabídl kvůli existenčním problémům k prodeji zimní stadion dokonce přes realitní kancelář.

Vsetín problém na pozici brankáře před pěti lety řešil přes úřad práce. Výběrové řízení na post generálního manažera inzerovaly loni na pracovním portálu Karlovy Vary.

Mladí Draci Šumperk v pátečním utkání extraligy dorostu proti Českým Budějovicím.
FOTO: Dorost Mladých Draků stále živí naději na záchranu extraligy