Hokejisté Šumperka výborně bruslili, aktivně napadali a snažili se střílet z každé pozice a hlavně často.

Zejména první třetina, která nakonec rozhodla o osudu celého střetnutí, rozhodně nabídla hokej vysoké prvoligové úrovně. Ani ve zbytku zápasu se sice diváci nenudili, k absolutní spokojenosti však chyběly góly.

Domácí rozehráli důležitý zápas famózně a rychle se ujali vedení povedenou akcí střelce posledních dní Daniela Rákose, který se šikovně uvolnil až do pozice sám před gólmana a chladnokrevně zakončil.

Dvoubrankové vedení pro Draky zařídil rychlý výpad čtvrté formace, kdy Martin Stejskal přesnou přihrávkou připravil gól pro Robina Kováře.

O tříbrankové vedení se následně postaral svým letošním premiérovým gólem v šumperském dresu obránce Jiří Osina, když chytrým nahozením využil přesilovou hru.

Výtečný dojem z první části si však domácí pokazili vteřinu před přestávkou, kdy nechali hosty snížit. Zbytek hry se poté odehrával ve znamení souboje útočníků s oběma gólmany.

Zatímco v kleci Draků i nadále pokračoval pozorný Jakub Lev, Třebíč poslala od druhé třetiny mezi tyče místo Nedvídka Filipa Luňáka, jenž byl až do samotného závěru asi nejlepším hráčem na hřišti, když domácí střelce svými zákroky přiváděl téměř k šílenství.

Náhradního gólmana Horácké Slavie zasypali Draci řadou střel, jenže ani jedna z nich neskončila v síti. Při rychlých brejcích a přesilovkách Třebíče se naopak musel hodně činit domácí Jakub Lev.

Těsně před koncem se hosté chtěli ještě nadechnout k závěrečnému náporu a zřejmě i zkusit hru bez gólmana, jenže vlastní nekázní se o případné zdramatizování duelu sami připravili.

Po dvou vyloučeních totiž Šumperk v poklidu dohrál zápas v početní výhodě pět na tři, během které měl dostatek prostoru k tomu, aby si náskok pohlídal.

„Pro mě byl zápas docela prestižní, protože jsem v Třebíči tři roky působil. Důležité však je, že jsme vyhráli. Podali jsme bojovný výkon plný obětavosti a nasazení. V první třetině jsme si vypracovali důležitý náskok, který byl rozhodující. Pak to byl především souboj Lva a Luňáka. Oba brankáři chytali velice dobře,“ prozradil k vítěznému utkání trenér Draků Jiří Otoupalík.

„Šumperk měl více chuti do hry, především v těch okamžicích, kdy hokej bolí, to znamená v osobních soubojích. To byli šumperští hráči zarputilejší a bojovnější. Nás navíc naprosto zklamala koncovka, což je bolest, která nás trápí už několik zápasů. Sice jsme nebyli o moc horší než domácí, ale ti dali více gólů a na góly se prostě hokej hraje,“ konstatoval třebíčský trenér Josef Horešovský.

Šumperk– Třebíč 3:1

Třetiny: 3:1, 0:0, 0:0

Branky: 6.Rákos (Lev), 15.Kovář (Stejskal), 20.Osina (Fadrný)– 20.Přibyl (B. Sláma). Rozhodčí: Trombík– Jureček, Pala. Vyloučení:7:8, navíc Fadrný (Šumperk) 10minut. Využití: 2:1. Diváci:1280.

Šumperk: Lev– Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček– Klejna, Fadrný, Bařica (41. Antonovič)– Kubica, Meluzín, Ambruz– Grill, Taragel, Brunec– Stejskal, Rákos,Kovář.

Třebíč: Nedvídek (21. Luňák)– Hrbáček, B. Sláma, L. Sláma, Kaláb, Bulička, Dvořák– Čech, Dolníček, Sedlák, Přibyl, Zahradník Heřman, Šůrek, Obdržálek, Dibelka.