Natěšení mohou být dračí fans i z jiného důvodu. Draci v posledním kole přivezli dva body z Havířova za výhru po nájezdech, a pokud by obrali doma i Třebíč, začalo by se snad konečně blýskat na lepší časy.

A je načase. Do konce základní části 1. ligy zbývá v tuto chvíli deset kol, přitom na nesestupovou příčku v moravské skupině ztrácejí Draci patnáct bodů.

Jisté je, že se doma proti Třebíči představí zhruba stejný kádr, který bodoval ve středu v Havířově. Do brány se postaví Lev, hrát by měl i objev posledních týdnů juniorský obránce Martin Novotný, bohužel mimo hru je další bek Lukáš Špelda.

„Lukáš má poměrně těžký zápal plic, je v nemocnici,“ informoval Radek Kučera, výkonný ředitel hokejového klubu.

Poprvé se před šumperskými fanoušky ukáže poslední velká akvizice útočník Jan Fadrný, který mimochodem zaznamenal ve středu rozhodující, vítězný nájezd Draků v Havířově.

„Potěšil mě výkon hráčů v Havířově, například jak zahrál Dušan Bařica, to klobouk dolů. Pokud budou kluci hrát i nadále jako v posledním utkání, není sezona zdaleka ztracená,“ míní Kučera.

Pravděpodobná sestava Draků na sobotní utkání s Třebíčí:

Lev – Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček – Bařica, Fadrný, Klejna – Ambruz, Meluzín, Kubica – Brunec, Taragel, Grill – Rákos, Kovář, Stejskal.