„O této variantě opravdu uvažujeme, ale než skončí play off ve druhé lize, nečekejte ode mě informace, s kým bychom eventuálně jednali,“ konstatoval Velčovský.

Ten dále uvedl, že jedná s několika trenéry ohledně jejich možného angažmá u mužského týmu. A jedním z kandidátů je i úspěšný kouč Mladých Draků Petr Rutar, který před pár dny přivedl do juniorské extraligy právě Mladé Draky.

„Ano, pan Rutar je jedním z těch, se kterými chceme hovořit,“ řekl Velčovský.

Většina hovorů na besedě bossů mužského hokeje s fanoušky se samozřejmě točila kolem nepovedené sezony. Draci coby nováček druhé nejvyšší soutěže sestupují z posledního místa, na kterém jsou od úvodního kola soutěže.

Byla to zpackaná sezona

„Tahle sezona byla zpackaná, další přívlastky bych mohl dále vymýšlet, ale nebudu. Chci se ale za tuto sezonu veřejnosti i sponzorům omluvit,“ uvedl prezident Velčovský.

Řada fanoušků vedení hokeje kritizovala za malý prostor, který dostávali šumperští junioři v týmu mužů.

„Junioři jsou velmi šikovní hráči, ale je otázka, zda by zvládli odehrát v první lize celý ročník,“ reagoval Dušan Bařica, nejproduktivnější hráč Draků v letošní sezoně.

Velký otazník nyní visí nad tím, jací hráči přijdou do Šumperku během letní přípravy, kmenovými hráči Draků jsou nyní například Kratěna, Ohnutek, Martinka, kteří strávili sezonu v druholigových mančaftech.

„Zatím ještě nevíme, jakou soutěž budeme hrát, není opravdu vyloučeno, že to bude i první liga. Až podle toho, jakou soutěž budeme hrát, poskládáme tým,“ vysvětloval Velčovský.

Chtělo by to nové dresy

Kritice fanoušků překvapivě neušly ani současné dresy, které se většině veřejnosti moc nelíbí. „Na příští sezonu budeme hrát v nových dresech. Necháme si předložit několik grafických návrhů a hodláme se vrátit k tradiční šumperské modrožluté kombinaci,“ sdělil fanouškům Radek Kučera, výkonný ředitel klubu.

Příznivce Draků také zajímalo, jakou skupinu 2. ligy by Draci hráli, pokud by nezískali prvoligovou licenci. Do 2. ligy padají totiž i prostějovští Jetřábi a moravská skupina 2. ligy bude přeplněna.

„Jisté je jedno, že ve druhé lize bude hrát Šumperk skupinu východ. Do skupiny střed se z východní přesunou jiné týmy, pokud to bude třeba,“ vysvětloval Velčovský.

Vy jste podvedli fanoušky

Asi největší kritiku vyslechlo vedení Draků od fanouška, který se domnívá, že byl výkony týmu podveden.

„Slibovali jste, že se pokusíte hrát o play off, dlouho jste pak nic nedělali, přestože tým prohrával jeden zápas za druhým. Každý zápas tady na tribunách stálo patnáct stovek diváků a museli přetrpět jednu prohru za druhou. Tomu já říkám podvod, vy jste šumperské diváky podvedl. Všude jinde by chodily tři stovky, ale tady jsme vám pořád věřili, že to zvednete. Marně,“ stěžoval si jeden z militantnějších účastníků besedy.

„Tohle je váš názor, věřte mi, že jsme nikdo takovou sezonu nechtěli. Ale je to sport, výsledky prostě nejsou naplánovat. Dělali jsme chyby, vím, a chceme se z této nepovedené sezony poučit,“ reagoval Velčovský.

Přečtěte si: AUDIO: Beseda vedení seniorského týmu s fanoušky