Na tamním maličkém zimním stadiónu se Draci představili po dlouhých patnácti letech a jejich návrat byl nakonec vítězný.

Celek z podhůří Jeseníků následně dorazil k zápasu se zásadní novinkou v sestavě, když se mezi jeho tyčemi poprvé představil devatenáctiletý brankář z Vítkovic Denis Irgl. Šumperk tak udělal změnu na postu, kde ho doposud nejvíce tlačila bota.

A pokud je vám jméno nového gólmana Draků povědomé, tušíte správně. Je synem bývalého reprezentačního útočníka Zbyňka Irgla, jenž se hokejovým příznivcům asi nejvíce zapsal do paměti vítěznou trefou proti Rusům v prodloužení čtvrtfinále MS 2006.

Nyní si tedy užil svou chvíli slávy i jeho potomek, když při své premiéře v šumperském dresu vychytal Drakům výhru, na kterou tolik čekali. Navíc de facto poprvé mezi muži, neboť předtím odchytal na seniorské soutěžní úrovni jen několik málo minut v krajské lize za Orlovou.

Na premiérové vítězství poté Šumperku stačilo dle oficiálního zápisu pouhých osmnáct střel. Z nich dokázali Severomoravané pětkrát udeřit.

„Dneska jsem na kluky pyšný, celých šedesát minut tvrdě pracovali. Po odchodu Finů a při počtu zraněných hráčů jsme sestavu museli doplnit juniory a musím říct, že hráli velmi dobře. Za to bych chtěl poděkovat i Radku Kučerovi, který se mi snaží vždy vyjít vstříc," řekl pro klubový web trenér Draků Tomáš Sedlák.

Domácí hokejisté v průběhu hry sice stačili dvakrát odpovědět vyrovnáním na těsný náskok soupeře, během závěrečné desetiminutovky však Draci definitivně převážili misky vah na svou stranu.

„První třetina byla z naší strany povedená. Dali jsme gól a hráli jednoduše. Hřiště tu je malé, a tak jsme nechtěli moc kombinovat, jednoduše přejít střední pásmo a hrát u soupeře. To se nám i celkem dařilo. Druhá část byla o trošku horší. Párkrát jsme se dostali pod tlak, ale pořád jsme vedli. Třetí pak byla ubojovaná. Na klucích šlo vidět, že strašně moc chtějí vyhrát," prozradil dále spokojený šumperský lodivod.

Dvěma zásahy se tentokrát zaskvěl slovenský útočník Ondrej Šišolák, tři asistence pak posbíral obránce Petr Kubíček.

Účet sobotního klání symbolicky uzavřel střelou do prázdné klece při soupeřově power play nejproduktivnější hráč Draků Jakub Horký.

„Kvalitní výkon dnes předvedl v bráně i Denis Irgl. A konečně nám vyšly také přesilovky, takže si myslím, že vezeme zasloužené tři body. Klukům ještě jednou děkuji, ale práce tím rozhodně nekončí,“ řekl závěrem Tomáš Sedlák.

Navázat na psychologicky důležitý úspěch mohou šumperští hokejisté hned následující týden, ve kterém se dvakrát představí na domácím kluzišti. Ve středu přivítají ve ŠKODA aréně Nový Jičín, v sobotu potom vyzvou Hodonín.

HHK Velké Meziříčí – Draci Pars Šumperk 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 31. Střecha (Doležal), 46. Křenek (Juráň, Kabelka) – 9. Šišolák (Kubíček), 36. Danielčák, 50. Vachutka (Jaroš, Kubíček), 52. Šišolák (Jaroš, Vachutka), 59. Horký (Kubíček, Polách). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Jurčík. Vyloučení: 5:4, navíc Ambrož (Velké Meziříčí) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 303.

Velké Meziříčí: J. Juda – Slabý, Ambrož, Kabelka, Trnka, Vlašín, Kochánek, Svoboda – Doležal, M. Juda, Střecha – Meluzín, Křenek, Juráň – Dolníček, Burian, Šantora – Hrnčíř, Vedral, Kuba. Trenér: Jiří Adam.

Šumperk: Irgl – Rutar, Minařík, Kubíček, Cekr, Hohl, Cibuzar – Scheuter, Polách, Horký – Jaroš, Nilsson, Vachutka – Izák, Šišolák, Danielčák – Skopal. Trenér: Tomáš Sedlák.