Z nedělního utkání juniorů Mladých Draků proti Frýdku-Místku museli předčasně odstoupit dva elitní obránci Martin Novotný a Ondřej Patsch. Prvně jmenovaný má potíže s poraněným ramenem, druhý si po střetu s protihráčem pochroumal koleno.

„Novotný má potíže již od středečního klání mužů s Mostem, zřejmě po střetu, kdy trefil během hry jednoho ze soupeřů. Já si ale myslím, že Martin se hecne a bude brzy hrát,“ prozradil Deníku jeden z trenérů juniorky Mladých Draků Leoš Minář.

Patschovo zranění je možná vážnější

Podstatně větší otazník visí nad dalšími starty zadáka Ondry Patsche, který v neděli dopoledne během necelých pěti minut prožil dva zcela rozdílné okamžiky. Nejprve v přesilovce tvrdou ranou zaznamenal vítěznou trefu zápasu, aby krátce poté za pomoci spoluhráčů odkulhal na střídačku. Nebezpečnou srážku s protihráčem totiž odneslo hráčovo koleno.

„Čeká je rentgenové vyšetření v nemocnici, proto zatím nelze určit vážnost poranění,“ sdělil krátce zdravotník šumperských hokejistů Jaromír Vondra, jenž jako první přispěchal hokejistovi na pomoc.

„Hráč soupeře podcenil situaci a fauloval kolenem. Zákrok to byl velice nebezpečný, ale nemyslím si, že ze strany protivníka šlo o úmysl zranit. Byl v určité pozici, jenže udělal chybu a nezbylo mu nic jiného než faulovat. Co se týká Patsche, tak věřím, že bude v pořádku,“ doplnil k zákroku trenér juniorů Šumperka Petr Rutar. Ztráta dvou obránců by totiž měla nepříznivý dopad nejen na celek juniorů, ale také na muže, za které oba hráči v současnosti pravidelně naskakují.

Šumperku se rozpadá obrana

Drakům by se tak při shodě nešťastných náhod mohly téměř úplně rozpadnout stávající defenzivní řady, když naposledy chyběli týmu mužů kvůli nemoci další dva beci Ondráček se Šindlerem.

„Radek Ondráček měl angínu, ale od pondělka by měl začít s tréninkem, takže na Prostějov asi bude s velkou pravděpodobností nachystán. Martina Šindlera trápí střevní problémy a nad jeho startem visí ještě otazník,“ prozradil výkonný ředitel Draků Radek Kučera.

K potěšení všech fanoušků se zřejmě ve středu v derby proti Jestřábům v šumperském dresu znovu objeví také uzdravený kapitán Roman Meluzín. Ten podobně jako Radek Ondráček v minulém týdnu ulehl s angínou.

Miroslav Pergl