Hosté nastoupili do utkání bez nemocného kapitána Jiřího Haška (bolavé mezižeberní svaly), kvůli soukromým záležitostem chyběl v sestavě hostů i jejich nejzkušenější hráč David Moravec.

Poprvé naopak Šumperk představil novou posilu zadních řad Michala Šafaříka. Bývalý hokejista Vsetína, Olomouce, Chrudimi či naposledy Prostějova a Havířova by tak měl zacelit mezeru po odchodu Roberta Kántora.

Střetnutí v Benátkách nezačalo pro hosty příliš dobře a hned v úvodu hry se domácí hokejisté ujali vedení, které kontrolovali až do začátku druhého dějství.

Díky zlepšenému výkonu se pak Drakům podařilo výsledek otočit ve svůj prospěch, jenže soupeř záhy srovnal krok.

Ještě jednou šel Šumperk v normální hrací době do vedení zásluhou Ondřeje Švaňhala, který se ve 35. minutě prosadil svým důrazem před brankou.

Těsně před odchodem do kabin ale domácí dvakrát kontrovali po fatálních hrubkách šumperské obrany a šli znovu do trháku.

„Za stavu 4:3 to s námi nevypadalo příliš dobře, ale cením si toho, že se mužstvo z těchto dvou slepených gólů dokázalo ještě oklepat a ještě zabrat,“ prozradil trenér Draků Svatopluk Číhal.

Středočeši dlouho směřovali za výhrou, Draky však na poslední chvíli spasil Martin Podešva, tedy hráč, který několik kol marně čekal na gólový zápis.

Třinecký mladík nejprve v 52. minutě vyrovnal a poslal zápas do prodloužení, které ale o vítězi nerozhodlo a na řadu přišla trestná střílení.

Během nich potom v poslední sérii Podešva zamíchal s kotoučem, trefil se přesně k pravé Nedvídkově tyčce a zajistil svému týmu vítězství.

„Dvou bodů si nesmírně ceníme. Benátky mají silný kádr s řadou hokejistů z Liberce a pokaždé hrají s velkým nasazením. Škoda, že jsme jim v závěru druhé třetiny zbytečnými chybami v obraně sami nabídli dva góly,“ prozradil dále Číhal.

Šumperský celek tak z posledních osmi duelů venku posedmé zabodoval, z toho pošesté se radoval z výhry.

Jestli však Draci chtějí pomýšlet na setrvání v 1. lize, měli by začít bodovat také doma, kde se jim poslední dobou vůbec nedaří.

„Opravdu již nemůžeme na nic čekat. Jestli se nám teď nepodaří doma vyhrát, naši situaci si ještě více zkomplikujeme. Věřím, že nás dnešní vítězství konečně nakopne,“ doplnil šumperský kouč.

Další utkání sehrají Draci v sobotu 23. ledna od 17.00 hodin, když na vlastním ledě přivítají celek Berounských Medvědů.

HC Benátky nad Jizerou – Salith Šumperk 4:5 po nájezdech (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0, 0:1)

Branky: 3. Kolmann (Kudrna, Nevyhoštěný), 29. Loskot (Kolmann, Kica), 39. Urban, 40. Pabiška - 22. Sedlák, 27. J. Daneček, 35. Švaňhal (Meluzín, Šafařík), 52. Podešva (Janečka), rozhodující nájezd Podešva. Vyloučení: 6:8, navíc Jech, Pavlů (Benátky) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Diváci: 300.
Benátky: Nedvídek - Hrach, Ton, Kajínek, Drábek, Mrkvička, Kolmann, Pavlů, Tondr - Hudíček, Weiss, Skořepa - Kudrna, Pabiška, Nevyhoštěný - Kica, Vantuch, Loskot - Jech, Urban, Bárta.
Šumperk: L. Daneček - Novotný, Šafařík, Sedlák, Chatrnúch, Rimmel, Zukal, Ondráček, Višňák - Janečka, Podešva, Antonovič – J. Daneček, Hulva, Pekr - Mihalík, Meluzín, Švaňhal - Orsava.