Příliš hokejové parády si sice fanoušci neužili, ale tento tříbodový zisk má pro Draky v souboji o účast v předkole play off cenu zlata.

„Benátky jsme v tabulce dotáhli na rozdíl bodu. Po dlouhé době jsme konečně udělali ten důležitý krok, abychom zůstali ve hře o vyřazovací boje, k tomu nám nahrály do karet i ostatní výsledky," oddechl si lodivod Draků Radek Kučera.

Utkání dvou tabulkových sousedů odstartovali lépe hosté, kteří byli v úvodu aktivnějším mužstvem, navíc si hned po necelé půlminutě hry vytvořili obrovskou možnost, zkušený Skořepa však sám mezi kruhy neuspěl.

Potom si několik střeleckých pokusů připsali i domácí, leč rány Holíka či Pláška nebo přečíslení Brunce s Rimmelem gólem neskončilo, aby se v 15. minutě naopak radovali hosté.

V přesilové hře střílel od modré čáry účastník loňského mistrovství světa dvacítek Michal Plutnar, jehož pokus tečoval těsně před Koutským Jan Plodek a zajistil Benátkám vedení.

Drakům následně vyšel nástup do druhého dějství a bekhendový zásah Michala Veleckého znamenal vyrovnání na 1:1.

Od tohoto momentu kvalita hokeje z obou stran gradovala, jenže bohužel směrem dolů a diváci během prostřední dvacetiminutovky byli svědky opravdu dost tristní podívané s řadou nepřesností.

Teprve třetí třetina mohla lahodit oku náročného příznivce a Draci si v ní vytvořili řadu slibných šancí. Ve 45. minutě nejprve po pěkné kombinaci ještě Daniel Vrdlovec nezakončil, chvíli poté ale již byl úspěšný.

Parádně se prokličkoval mezi dvěma protihráči a ukázkovým blafákem překonal benáteckého gólmana Jelínka – 2:1.

Záhy sice mohl srovnat skóre Miškovský, potom ale počítali své šance znovu především domácí hokejisté.

Z první střílel do náruče brankáře Radim Haas, pak v přečíslení dva na jednoho Velecký přestřelil, následně trefil Žálčík tyč.

V 50. minutě měli hosté výhodu přesilovky, v oslabení však ujel Tomáš Brunec, jenže bekhendová klička mu příliš nevyšla, gólman hostů vytěsnil jeho pokus betonem.

V samotném závěru zkusili hosté hru bez brankáře, přesto těsný výsledek nakonec hráči Salithu uhájili až do závěrečné sirény.

„Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání, Benátky dobře bruslí, dohrávají osobní souboje, mnohdy na hranici pravidel, proto jsme rádi, že jsme to dnes zvládli. Po vyrovnání na 1:1 jsme byli o něco lepším mužstvem a šli jsme více za vítězstvím," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„I když se nám tentokrát příliš nedařilo, kluci do toho šli, bojovali a taková výhra je pro psychiku daleko cennější, než když vyhrajete třeba osm jedna, snad nás tento duel nakopne," přeje si šumperský kouč.

Salith Šumperk – HC Benátky nad Jizerou 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Velecký (Staněk), 45. Vrdlovec (M. Haas) – 15. Plodek (Plutnar, Miškovský). Vyloučení: 4:7, navíc Ulrych (Benátky) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání, Dlouhý (Benátky) osobní trest 10 minut. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:19. Nejlepší hráči zápasu: Vrdlovec – Jelínek. Rozhodčí: Šutara – Barteček, Vengřín. Diváci: 1248.
Šumperk: Koutský – Holík, Bail, Sedlák, Gewiese, Novotný, Drtil, Starý, Prokop – Popelka, Vrdlovec, M. Haas – Žálčík, Moskal, Brunec – Vachutka, Rimmel, R. Haas – Staněk, Plášek, Velecký. Trenér: Radek Kučera.
Benátky: Jelínek – Havlín, Plutnar, Říha, Pabiška, Jandejsek, Ulrych – Špaček, Skořepa, Miškovský – Víšek, Plodek, Hrníčko – Psota, Mikyska, Dlouhý – Kica, Jonák, Ordoš – Skalický. Trenér: Filip Pešán.