V první třetině středečního duelu byli Draci aktivnějším celkem a svou herní převahou potvrzovali roli favorita, dlouho se však domácí nemohli prosadit v koncovce.

Až ve 12. minutě se dostal do brejku Milan Ostřanský a pohotovým blafákem zajistil svému mužstvu kýžený náskok, o který ale Šumperk brzy přišel.

O chvíli později totiž šli svěřenci Aleše Flašara do čtyř a hosté nabídnutou výhodu využili parádní ranou svého kapitána Ondřeje Stehlíka.

Potom si zahrál dvě přesilovky i Šumperk. Tu první sice ještě nevyužil, na druhý pokus to již vyšlo. Ranou z první vrátil domácím ztracený náskok nejproduktivnější hráč týmu Tomáš Sedlák – 2:1.

Další velkou možnost navýšit své vedení měli Draci ve 26. minutě, kdy při vlastním oslabení upláchl obraně soupeře Vladimír Cink, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení, penaltu ale domácí hráč s číslem 91 neproměnil, když ani netrefil bránu.

Promarněná možnost mohla šumperské hráče záhy mrzet dvojnásobně, v polovině utkání totiž potrestal zmatky v domácí defenzivě prostějovský forvard ve službách Techniky Robin Medek – 2:2.

Následně Draci hráli pětiminutovou přesilovku, kdy po ataku na Michala Vymazala vyfasoval trest do konce utkání brněnský zadák Jan Sedlák. V této výhodě přesto domácí zhola nic nevymysleli a naopak v závěru druhé části málem inkasovali při početní výhodě hostů.

Pak ale Šumperku vyšel nástup do třetího dějství, když nejprve zahrozil po objetí brány domácí kapitán Jan Matějka, který sice neuspěl, aby záhy dal svůj druhý gól večera Milan Ostřanský a Draci opět vedli.

Bohužel z náskoku se domácí výběr radoval pouze 48 vteřin, neboť ještě v téže minutě Brno srovnalo na 3:3 díky odvážnému a přesně zakončenému průniku obránce Patrika Štancla.

Ve 48. minutě navíc Technika dokonala obrat, s brejkem Biolka si šumperský gólman Svoboda ještě poradil, na Medkovu dorážku však už byl krátký.

Záhy se zcela sám před brankáře Techniky dostal Milan Ostřanský, jenže šanci na vyrovnání a svůj hattrick odmítl, tentokrát ale příliš smutnit nemusel.

Dvěma slepenými zásahy stačili Draci převrátit výsledek opět na svou stranu. Nejprve se trefil mezi betony Vladimír Cink, poté z přesilovkové dorážky dal na 5:4 Radek Fischer.

V závěru zkusili hosté hru bez gólmana, Šumperk si ale čtvrtou letošní výhru nad brněnskou Technikou vzít nenechal a po prohře Hodonína v Opavě se Draci vrací zpátky na třetí místo tabulky.

Proti Brnu pak Šumperk představil novou posilu, obránce Luboše Adama, jenž v minulosti prošel mládežnickými výběry švédského Färjestadu, Karlových Varů či Pardubic. V loňské sezoně následně odehrál osm zápasů ve WSM lize v dresu Slavie.

Draci Šumperk – HC Technika Brno 5:4 (2:1, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Ostřanský (Řezáč, Ďurkáč), 20. T. Sedlák (Vachutka), 42. Ostřanský (Králík), 49. Cink (Fischer, Sedlák), 52. Fischer (Cink, T. Sedlák) – 14. Stehlík (J. Sedlák), 28. Medek, 42. Štancl (Čtvrtníček), 48. Medek (Biolek, Štancl). Rozhodčí: Veselý – Laczko, Pechánek. Vyloučení: 6:5, navíc J. Sedlák (Technika) 5 minut a trest do konce utkání, Janota (Šumperk) a Švaňhal (Technika) osobní trest 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 470.

Šumperk: Svoboda – Fišera, T. Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota, Adam – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Králík – Cink, Hroch, Fischer – Novosad. Trenér: Aleš Flašar.

Technika: Slavíček – J. Sedlák, Švejda, Štancl, Odehnal, Vágner, Cívka – Čtvrtníček, Stehlík, Brzobohatý, Biolek, Švaňhal, Florek, Benýšek, Medek, Bustin. Trenér: Luděk Stehlík.