Brankář Ondřej Haloda navíc vychytal druhé čisté konto od 17. listopadu a ukazuje, že zvládá zalepit díru po nedávném odchodu slovenského Mateje Kristína. Haloda ještě v žádném střetnutí neinkasoval více než třikrát, což je na druholigové poměry solidní počin.

Draci se v Táboře představili teprve popáté v historii, přičemž uspěli jednou z předchozích čtyř setkání. A soupeř ze spodních pater pořadníku skupiny Jih nedal modro-žlutým ani tentokrát nic zadarmo.

Duel hraný ve svižném tempu dostali Severomoravané pod kontrolu až postupem času, nejprve na úvod partie neproměnil tutovku Ďurač. To Dominik Pokorný ve 14. minutě mířil přesně, když vymetl levý horní roh táborské klece.

Povedený závěr

Druhá třetina nabídla ještě atraktivnější podívanou. Šance střídala šanci na obou stranách a gólmani měli co dělat, aby nemuseli lovit kotouč ze sítě. Dařilo se jim, prostřední část totiž skončila bez branek.

Šumperk zlomil odpor Kohoutů chvíli před koncem normální hrací doby. V 54. minutě zůstali u domácího brankoviště nehlídaní dva útočníci v modro-žlutém dresu. Vladimir Antonov nezaváhal a z otočky poslal kotouč do klece. Následně ještě z přesilové hry udeřil Milan Ostřanský, který určil konečnou podobu skóre 0:3.

Svěřenci kouče Jozefa Zavadila jsou po čtvrtém vítězství z posledních pěti utkání na vlně pohody. Na špici tabulky drží před druhým Novým Jičínem už pětibodový náskok. Hájit jej budou už ve středu 5. prosince, kdy doma přivítají Valašské Meziříčí. O tři dny později na stejném místě vyzvou David Servis České Budějovice.

HC Tábor - DRACI ŠUMPERK 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Pokorný (Vaněk, M. Haloda), 54. Antonov (Sedlák, Pokorný), 56. Ostřanský (Pokorný, Antonov). Rozhodčí: Šperl - Hnát, Šimánek. Vyloučení: 3:7, navíc Vaněk (SUM) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 672.

Tábor: Vecka - Havran, Tesař, Hajič, Kachyňa, Raiterman, Pechánek - Točík, Drda, Řezáč, Blažek, Matušík, Zayml, Hrala, Prášek, Sladkovský. Trenér: Györi Arpád.

Šumperk: O. Haloda - Vaněk, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák - Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Čuřík, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.