Ambiciózní stratég, jenž v minulosti působil coby asistent také na lavičce pražské Sparty, si už během loňské sezóny 2019/2020 získal obrovské sympatie šumperských fanoušků.

S Draky suverénně ovládl základní část druholigové skupiny východ, když pod jeho taktovkou šumperský tým posbíral úctyhodných 103 bodů a díky tomu nakonec mohl slavit postup do Chance ligy.

Úspěšný trenér však u mužstva z podhůří Jeseníků nezůstal, neboť jej zlákala nabídka ambiciózní Poruby. A k tomu mohl být o poznání blíž svému domovu.

Jenže letošní ročník na lavičce ostravského celku nedokončil. Po sérii neuspokojivých výsledků byl před nedávnem odvolán. Bez angažmá přesto dlouho nezůstal, na opětovné spolupráci si plácl se Šumperkem.

„Pan Velčovský byl pohotový a během uplynulého týdne se se mnou spojil. Navrhl mi možnost spolupráce a dal mi nabídku. Oběma nám dávala smysl a domluvili jsme se na trénování pro příští sezonu,“ prozradil na klubovém webu k návratu do známého prostředí Martin Janeček.

Ve staronovém působišti jej poté čeká nesmírně těžký úkol, zachránit Draky v Chance lize, ze které v následujícím roce bude padat až pět týmů.

„Klub bude v příští sezoně čelit zásadní zkoušce, a to setrvání v naší druhé nejvyšší soutěži. K tomu potřebuje erudovaného hlavního trenéra, který má zkušenosti, rád čelí výzvám a má všechny předpoklady je naplnit,“ doplňuje na internetrových stránkách Draků šéf klub Vladimír Velčovský.

„Jeho obrovskou výhodou je znalost místního prostředí, je nesmírně pracovitý, známé jsou jeho analytické a komunikační schopnosti jak v klubu, tak i mimo něj. Martin Janeček je populární a oblíbený u široké hokejové veřejnosti v Šumperku a já mu chci popřát mnoho radosti z práce. Pevně věřím v naplnění cílů, které jsem mu dal,“ dodal šéf šumperského mužského hokeje.

Na začátku května poté plánuje vedení Draků představit i Janečkova asistenta, který je v tuto chvíli stále ještě smluvně vázán v jiném klubu, a proto je jeho jméno zatím tajemstvím.