Draci už v krajském přeboru soupeře neválcují. Sami jsou válcováni

Šumperk – Draci v krajském přeboru si připsali nejvyšší porážku v dosavadním ročníku, když v sobotním domácím utkání nestačili na lídra tabulky Karvinou. Konečný výsledek je pak pro Šumperk vzhledem k průběhu až příliš krutý.

26.1.2014

Draci (ve žlutém) podlehli doma vysoko Karviné.Foto: DENÍK/Miroslav Pergl

Dvě třetiny totiž byla hra i skóre zcela vyrovnané, jenže domácím hokejistům absolutně nevyšlo třetí dějství, během kterého hned pětkrát inkasovali.

Z dosavadních čtyř vzájemných zápasů tak Šumperk s hlavním adeptem postupu potřetí padl, když zvítězil pouze v prvním zápase zkraje sezony.

V sobotu na šumperském ledě čekali diváci na úvodní gól až do poloviny střetnutí, když do té doby oba protivníci vycházeli ze zajištěné obrany, co prošlo, likvidovali pozorní gólmani.

Jako první nakonec inkasoval ten šumperský, Draci si však nachystali bleskovou odpověď a za pouhých 22 vteřin od trefy hostů srovnal díky důrazu Miroslav Horváth.

Záhy ale vrátil Karviné vedení nejlepší střelec soutěže Vladimír Luka, který parádní dělovkou vymetl šibenici Misiorzovy svatyně.

I podruhé si Šumperk nachystal rychlý kontr, když na 2:2 skóroval dorážkou do odkryté klece domácí kapitán Radek Fischer.

Jenže třetí část následně přinesla nečekaný průběh, jenž domácí odstartovali fatální hrubkou. Rozehrávka přímo na hůl soupeře znamenala opětovný náskok pro hosty, který už tentokrát nepustili.

Navíc na co v této dvacetiminutovce hosté sáhli, skončilo za zády nešťastného šumperského brankáře. Svou převahu Karviná korunovala necelou minutu před koncem trefou z brejku při vlastním oslabení.

„Dvě třetiny to z naší strany byl slušný hokej, hrálo se ve vysokém tempu, oba týmy dobře bruslily. Bohužel nás zlomila vlastní chyba, po které jsme inkasovali na 2:3, a později soupeř odskočil na 2:4. Potom už nám to nešlo," konstatoval krátce k nevydařenému duelu vedoucí týmu Šumperku Karel Navrátil.

„Zápas byl většinu času vyrovnaný, nám se ale nadmíru vydařila třetí třetina. Před play off jsme začali více trénovat a na naší kondici to je vidět. K tomu máme v letošní sezoně své cíle a pomalu se je snažíme naplňovat. S dneškem můžeme být maximálně spokojení," prozradil trenér Karviné Roman Sedlák.

„Zápas rozhodly v náš prospěch dvě velké chyby Šumperku, kdy nám za vyrovnaného stavu soupeř prakticky daroval dva góly, potom se zápas jen dohrával," dodal karvinský kouč.

HK Hokej Šumperk 2003 – SK Karviná 2:7 (0:0, 2:2, 0:5)

Branky: 31. Horváth (Kovář, M. Žálčík), 36. Fischer (Šula) – 31. Hublík, 33. Luka (Novák), 43. Vaštík, 51. M. Kasperlík (Kytka, Luka), 53. Opravil (Hublík, Zakuťanský), 56. Juhász (Ovčaři, O. Kasperlík), 60. Opravil (Juhász). Vyloučení: 10:9, navíc Horváth (Šumperk) osobní trest 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Nazad – Adamec, Čaja. Diváci: 110.
Šumperk: Misiorz – Fryč, Patsch, Navrátil, Havlík, Rulíšek – Šula, Kužílek, Fischer – Peška, Prokopec, T. Malý – Horváth, Kovář, M. Žálčík. Trenér: Kamil Skoumal.
Karviná: Wolf – Kalus, Novák, Kytka, Malík, Ovčaři, Vaštík - Zakuťanský, Hublík, Rosůlek – Luka, Foltýn, M. Kasperlík – Opravil, O. Kasperlík, Juhász. Trenér: Roman Sedlák.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Domácí série neporazitelnosti šumperských fotbalistů se zastavila na čísle třináct. V nedělním utkání divize byl nad jejich síly suverénní Tišnov, který si na severu Moravy připsal již jedenáctou výhru v řadě.