Přípravné
zápasy Draků
Šumperk – Třebíč (úterý 4. srpna)
Šumperk – Vsetín (úterý 11. srpna)
Havířov – Šumperk (čtvrtek 13. srpna)
Vsetín – Šumperk (úterý 18. srpna)
Přerov – Šumperk (čtvrtek 20. srpna)
Šumperk – Havířov (úterý 25. srpna)
Šumperk – Přerov (čtvrtek 27. srpna)
Šumperk – Prostějov (úterý 1. září)
Prostějov – Šumperk (čtvrtek 3. září)

Oproti předchozím ročníkům tak Draci nepřivítají žádného zahraničního protivníka a jejich formu prověří výhradně mužstva tuzemské první a druhé ligy.

Družstvo Salithu čeká letos jubilejní desátá sezona pod vedením dvojice Vladimír Velčovský – Radek Kučera, ani tento rok poté Šumperk neabsolvuje společnou letní přípravu a hráči se poprvé dohromady sejdou až v závěru července při fyzických testech, těsně před nástupem na led, který je naplánován na první srpnový víkend.

„Máme slíbeno, že led bude nachystaný na neděli druhého, ale pokud to půjde, chtěli bychom vyjet k úvodnímu tréninku již o den dříve, záleží na kvalitě ledové plochy," prozradil ve zkratce Deníku trenér Draků Radek Kučera.

Jak bude následně vypadat letošní šumperský kádr pro 1. ligu je momentálně velkou neznámou, kromě nového asistenta trenéra Libora Pivka zatím klub neohlásil jedinou novou posilu a zatím se potýká především s odchody některých opor.

V mužstvu dále nebudou pokračovat útočníci Žálčík (České Budějovice) a Berger (Litoměřice) či obránce Novotný, který míří do zahraničí.

Pro sezonu 2015/2016 naopak zůstávají brankář Zelenka, obránci Holík, Sedlák, Drtil, Slavík, Gewiese a útočníci Plášek, Moskal, Haas, Brunec a Vachutka.