Po posledním prohraném zápase na jihu Čech útočník Draků Jakub Čuřík věděl, že klíčový bude hned začátek rozhodujícího domácího duelu. A start Drakům včera vyšel. V polovině první třetiny šli šumperští hráči díky Pokornému do vedení. Na konci úvodního dějství si ještě vytvořili velký tlak, který vyvrcholil gólem Milana Ostřanského. Rozhodčí branku nakonec neuznal kvůli hře vysokou holí.

„Před zápasem jsme věřili, že vyhrajeme. Chtěli jsme dát první gól a kluci k tomu i tak přistoupili. V play-off je ta první branka vždycky důležitá a tým nakopne,“ hodnotil asistent trenéra Draků Zdeněk Novosad.

Svěřenci hlavního kouče Jozefa Zavadila zlomili odpor soupeře ve druhé třetině. Nejprve po šesti minutách využil přesilovku Sedlák. A následně se konci druhé dvacetiminutovky trefili během čtyřiceti vteřin Kuťák a Vorobjev.

„Byli jsme mužstvo dvou tváří. Doma jsme hráli výborně a venku jsme sice nehráli špatně, ale nedávali jsme góly,“ porovnával Novosad.

Šumperku se povedl i úvod poslední třetiny. Po necelých dvou minutách zvýšil na 5:0 Králík. Čestný úspěch Písku zaznamenal symbolicky na závěr sezony jeho neproduktivnější hráč Jan Sýbek. Na tuto branku však ještě odpověděl Jakub Čuřík, který stanovil konečné skóre 6:1.

„Po utkání v Písku jsme byli hodně naštvaní, protože jsme měli převahu. I ten první zápas jsme tam měli vyhrát,“ ohlédl se Novosad za skončenou sérií, kterou šumperští zvládli díky výhrám v domácích zápasech.

PROTI PŘEMOŽITELŮM HODONÍNA

O finále se Draci utkají s Moravskými Budějovicemi. Ty vyřadily rovněž 3:2 na zápasy Hodonín.

Sérii začnou šumperští hokejisté ve středu na domácím ledě.

„Hodonín byl favorit, takže Budějovice budou na koni. Máme o nich informace a čas se připravit. Chceme navázat na domácí zápasy, ale série to bude úplně jiná,“ uzavřel Novosad.

S Moravskými Budějovice sehrál Šumperk v letošní sezoně dvě utkání a obě vyhrál.

DRACI ŠUMPERK – IHC Písek 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Pokorný (Vachutka, Řezáč), 26. Sedlák (Pokorný), 36. Kuťák (Ostřanský), 37. Vorobjev (Ostřanský, Gewiese), 42. Králík (Kuťák), 55. Čuřík (Vachutka, Plášek) – 49. Sýbek (Polata, Koupal). Rozhodčí: Šutara, Cabák – Konvička, Hranoš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1206. Konečný stav série: 3:2.

Šumperk: O. Haloda – Tolokonnikov, Mojžíš, Gewiese, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.