Celek z podhůří Jeseníků dorazil na středeční duel již bez trenéra Michala Mikesky, v sestavě následně chyběl i přerovský forvard Richard Nemec, v zadních řadách se však Draci mohli spolehnout na zadáka Tomáše Drtila z Prostějova.

„Pokud bychom brali pouze posledních deset utkání, by byl Šumperk na druhém místě hned za námi. Víme, že slušně posílil. Draci mají hodně bruslivý tým, jsou silní na kotouči v útočném pásmu, což jsme chtěli eliminovat a první třetinu se nám to dařilo,“ prozradil trenér Havířova Jiří Raszka.

Jeho svěřenci se dostali v závěru úvodního dějství do vedení, aby se pak během prostřední části gólově prosadila nejproduktivnější dvojice soutěže Klimša a Franek. Hosté stačili těsně před přestávkou kontrovat trefou Švéda Nilssona.

„S druhou třetinou přesto nejsem spokojený, tady soupeř přidal, měl tam několik přečíslení, nás ale podržel gólman. Později jsme se naštěstí dokázali vrátit k naší zodpovědné hře a bereme tři body,“ oddechl si kouč AZetu.

Hned po 37 vteřinách třetí periody uklidnil domácí hokejisty bývalý Drak Marek Haas, Šumperk ale záhy využil přesilovku a dostal se znovu na dostřel.

Definitivu dal Havířovu svým druhým gólem v tomto klání David Klimša, který se prosadil střelou mezi betony brankáře Irgla.

„Myslím si, že jsme neodehráli úplně špatné utkání. Věděli jsme, jak moc je Havířov silný. Byly tam ale pasáže, kdy jsme měli nějaké šance, samostatné nájezdy nebo i prázdnou bránu. Musím pochválit kluky, že to nevzdali a makali celých šedesát minut. Bohužel však Havířov využil sílu čtyř pětek a hrál celou dobu ve vysokém tempu. To si myslím, že bylo rozhodující,“ přidal své postřehy trenér Draků Tomáš Sedlák.

„Trochu mě mrzí gól na 2:1, který byl nejspíš zlomový. Dostali jsme ho při vlastní přesilovce a po prohraném vhazování, které bylo dnes tragické. Havířov má hrozně moc signálů, díky čemuž měl po vyhraném buly obrovské množství šancí. Chtěl bych ještě pochválit Denise Irgla, který dnes chytal fantasticky. My se teď však musíme soustředit na týmy, které jsou v tabulce kolem nás a které bychom měli a také chceme porážet,“ doplnil šumperský lodivod.

AZ Havířov – Draci Pars Šumperk 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Vosátko (Karafiát, Křivohlávek), 23. Klimša (Bednář), 36. Franek (Ševčík), 41. Haas (Křivohlávek, Karafiát), 47. Klimša (Franek, Spratek) – 39. Nilsson (Vachutka, Jaroš), 44. Jaroš (Drtil,Vachutka). Rozhodčí: Kapitanov – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 712.

Havířov: Šindelka – Havlík, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša, Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas, Bednář – Tvrdý, Spratek, Kratochvil – Pawliczek, Ćmiel, Apolenář. Trenér: Jiří Raszka.

Šumperk: Irgl – Dudycha, Drtil, Rutar, Minařík, Kubíček, Hohl, Jarmara – Vachutka, Nilsson, Jaroš – Scheuter, Šišolák, Horký – Danielčak, Polách, Skopal – Müller, Lichner. Trenér: Tomáš Sedlák.