Po předchozích mizerných výsledcích nastoupili Draci na ledě favorizovaného protivníka s řadou změn v sestavě.

Proti Rytířům si svou premiéru v Chance lize odbyl urostlý obránce Marek Viktorin a poprvé po pauze nastoupil v šumperském dresu útočník Jiří Uhlík a také mladíci Adam Scheuter s Jakubem Horkým.

A právě posledně jmenovaný se pak odvděčil za důvěru hned na začátku středečního duelu, když se ve 3. minutě postaral o úvodní branku zápasu.

Těsný náskok následně Draci bránili až do závěru první třetiny, do kabin se však šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Pouhých 31 vteřin před sirénou totiž domácí Tomáš Guman za nechtěného přispění šumperského zadáka Daniela Kabelky srovnal krok.

V průběhu druhého dějství Kladno otočilo výsledek, když nejprve se individuální šikovností prosadil Nicolas Hlava a o chvíli poté využil přesilovou hru Antonín Melka – 3:1.

Šumperk přesto ani za tohoto stavu nesložil zbraně a ve 46. minutě Vojtěch Křejčiřík využitou přesilovkou dal hostům znovu naději.

Jenže později Kladno přetavilo svůj tlak ve čtvrtou trefu, o kterou se postaral Jakub Hajný a upravil tím skóre do konečné podoby.

„Po těch předchozích zápasech, kdy jsme dostávali hodně branek, jsme se důsledně soustředili na obranu, což se nám dlouho dařilo, navíc jsme se ujali vedení, ale překvapení se bohužel nekonalo,“ prozradil úvodem trenér Draků Martin Sobotka.

„Zase jsme udělali zbytečné chyby v důležitých momentech zápasu. Soupeř vyrovnal těsně před přestávkou, do vedení se pak dostal po naší ztrátě kotouče. Kdybychom se vyvarovali těchto výpadků, mohl být výsledek klidně lepší a při troše štěstí jsme si mohli nějaký bod odvézt,“ uvedl dále lodivod Draků.

„Co se týká bojovnosti a nasazení, není hráčům co vytknout, sáhli si na dno sil, ale hokejovost a zkušenost byla na straně Kladna,“ dodal závěrem Martin Sobotka.

V sobotu 12. prosince se Draci představí na domácím ledě, kde od 17 hodin přivítají v regionálním derby celek Přerova.

Rytíři Kladno – Draci Pars Šumperk 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Guman (Hajný, Pitule), 26. Hlava (Račuk, Bílek), 29. Melka (Plekanec, Hlava), 52. Hajný (Pitule, Guman) – 3. Horký (Danielčák), 46. Krejčiřík (Kratochvíl, Kabelka). Rozhodčí: Souček, Hucl – Sedláček, Bělohlav. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

Kladno: Brízgala – Frye, Ticháček, Sorokin, Štochl, Kehar, Zelingr – Melka, Plekanec, Kubík – Hajný, Pitule, Guman – Bílek, Račuk, Hlava – Šapovaliv, Filip, Jelínek. Trenér: David Čermák.

Šumperk: Peksa – Gewiese, Ševčík, Věntus, Kabelka, Viktorin, Nepokoj – Jaroš, Král, Uhlík – Krejčiřík, Baláž, Kratochvíl – Spratek, Milfait, Hroch – Horký, Scheuter, Danielčák – Krč. Trenér: Martin Sobotka.