Draci mohou litovat především mizerného začátku, neboť již ve 12. minutě měli na kontě tříbrankové manko a stejně jako v předchozím kole, tak i tentokrát sáhli ke střídání brankářů, kdy Peksu nahradil Altrichter.

Navíc ještě do konce úvodní třetiny dokázali Středočeši přidat čtvrtou trefu a rázně tím nakročili za tříbodovým ziskem.

„Po výprasku v Sokolově jsem hráčům říkal, že nemůžeme dostávat tolik gólů a musíme hned od začátku hrát ze zajištěné obrany, nedělat zbytečné chyby a neztrácet kotouče, ale první třetina nám hrubě nevyšla,“ konstatoval smutně trenér Draků Martin Sobotka

„Soupeř tam měl snad osm přečíslení. Už nevím, jak to klukům dostat do hlavy, že hokej v Chance lize se hraje úplně jinak a každé zaváhání se tady trestá, bohužel vůbec nebráníme. Těžko budeme v soutěži někoho přehrávat kombinačně, ale musíme prostě hrát daleko zodpovědněji a kompaktněji,“ řekl dále šumperský lodivod.

Ve druhém dějství sice stačil Šumperk snížit na 4:2, jenže záhy v rozmezí jediné minuty opět dvakrát kapituloval.

Ještě jednou se potom hosté nadechli a za stavu 6:2 kontrovali na 6:4, žádné drama se však nekonalo. Poslední slovo měl Kolín, když v 54. minutě dal výsledku konečnou podobu sedmou brankou.

„Druhou a třetí část jsme se trochu zlepšili, ale pořád se tlačíme jen dopředu a zapomínáme na zadní vrátka. Dokážeme snížit na rozdíl dvou gólů, ale záhy zase dvakrát inkasujeme a to už se potom těžko dohání,“ dodal závěrem Martin Sobotka.

Napravit si pošramocenou reputaci mohou Draci již v sobotu 5. prosince, kdy od 17 hodin na domácím ledě přivítají HC Stadion Vrchlabí.

SC Kolín – Draci Pars Šumperk 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Kukla (Z. Král), 5. Petržilka (Síla, Pýcha), 12. Jankovský (Šafránek), 18. Stehlík (Zdeněk, Lukeš), 35. Mašín (Semirád, Němec), 35. Z. Král (Jankovský, Šafránek), 54. Jankovský (Šafránek, Z. Král) – 22. T. Král (Gewiese), 32. Baláž (Jaroš, Kabelka), 39. Jaroš (Ševčík, Milfait), 46. T. Král (Jaroš, Věntus). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Štofa, Baxa. Vyloučení: 4:2, bez využití. V oslabení: 0:1. Hráno bez diváků.

Kolín: Lukeš – Husa, Kukla, Blaha, Zdeněk, Váchal, Pýcha – Jankovský, Šafránek, Z. Král – Krejčík, Zumr, Stehlík – Síla, Petržilka, Semirád Martínek, Němec, Mašín – Štohanzl. Trenér: Petr Martínek.

Šumperk: Peksa (12. Altrichter) – Gewiese, Kabelka, Nepokoj, Ševčík, Věntus, Dosek – Jaroš, Milfait, Baláž – Krejčiřík, T. Král, Kratochvíl – Kučera, Spratek, Hroch – Blaško, Krč, Danielčák. Trenér: Martin Sobotka.