Celek z podhůří Jeseníků vstupoval na domácí led s jasným cílem, tedy odčinit sobotní debakl z Edenu. Tento úkol se bohužel svěřencům kouče Lukáše Majera nepodařilo naplnit, přestože měli velice slibný začátek.

„Bylo to dnes utkání, ve kterém jsme rozhodně měli dosáhnout na body,“ hlesl úvodem zklamaný trenér Draků během pozápasových ohlasů.

Šumperk nastoupil do utkání bez nemocného útočníka Máchy a také obránce Rutara, kterého znovu limitují problémy po říjnovém těžkém zranění z duelu v Prostějově.

Do hry se naopak Drakům vrátil nejlepší střelec soutěže a kapitán Lukáš Žálčík. Hosté následně postrádali svého snajpra Vlastimila Dostálka.

Během prvního dějství pak domácí celek zdobil dobrý pohyb a přestože hned v úvodu hry promarnil možnost přesilovky, později se ale mohl radovat.

Po nahrávce Vachutky zpoza brány se střelou z ostrého úhlu prosadil Tomáš Vildumetz, který si tak ve třetím utkání po návratu do Šumperku zapsal už pátý bod a zároveň premiérovou trefu.

Hokejisté Slavie si na domácím ledě o první lednový víkend poradili s Šumperkem.
VIDEO: Draci si do Prahy přijeli pro výprask. Kotel byl po zápase prázdný

Později měli Draci i další šance, tu největší asi David Bartoš, který ujížděl zcela sám na gólmana, leč neuspěl, aby se v závěru třetiny Slezané prosadili poněkud šťastným gólem na 1:1.

„Bohužel jsme nedokázali odskočit na víc jak jednobrankový rozdíl a potom nás zmrazil ten vyrovnávací gól,“ prozradil dále Lukáš Majer.

V úvodu druhé části potom Šumperk zahodil několik slibných příležitostí a následně znovu udeřilo na druhé straně.

Od této chvíle se Draci jen obtížně dostávali do koncovky a místy jejich hra byla možná až příliš složitá, i přesto se jim ještě do přestávky podařilo vyrovnat díky pohotové dorážce Davida Bartoše a opět ožili.

„Stále jsme tak byli ve hře, jenže potom to rozhodl gól inkasovaný v oslabení, když jsme předtím svou přesilovku nevyužili,“ litoval Lukáš Majer.

Polák ve službách Rysů Alan Lyszczarczyk ve třetí třetině sice nejprve neproměnil trestné střílení, ale o chvíli později potrestal přísné vyloučení Dudychy vítěznou trefou. Navíc záhy přidali hosté definitivní pojistku.

Ke konci se ještě Šumperk pokusil zkorigovat skóre v power play při hře šest na čtyři, ale jeho snaha přinesla už spíše jen zmar a křeč.

„Závěr už byl z naší strany pouze marné dobývaní frýdecko-místecké klece, kdy protivník dobře bránil a výsledek si pohlídal. Na naše góly jsme se hodně nadřeli a sami naopak lacino inkasovali,“ dodal lodivod Draků.

SK Bludov
Nováčci z Bludova si zatím nevedou nejhůř. Základem je dobrý přístup, říká kouč

Draci Pars Šumperk – HC Frýdek-Místek 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Vildumetz (Vachutka, Bernat), 32. Bartoš (Průžek, Eliáš) – 17. Ramik, 26. Zeman (Svačina), 47. Lyszczarczyk (Vrdlovec, Teper), 50. Teper (Lyszczarczyk, Macháček). Rozhodčí: Zavřel, Svoboda – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1082.

Šumperk: Hamalčík – Drtil, Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vildumetz, Nedvídek, Vachutka – Křemen, Bernat, Jouza. Trenér: Lukáš Majer.

Frýdek-Místek: Švančara – Žůrek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Kareš, Homola – Lyszczarczyk, Zeman, Svačina – Macháček, Vrdlovec, Doktor – Hotěk, Haas, Klimša – Geidl, Matěj, Ramik. Trenér: Martin Janeček.