„Po celých šedesát minut byli domácí lepší než my. Do poloviny zápasu jsme drželi vyrovnaný stav. Chtěli jsme se do konce druhé třetiny udržet na dostřel, ale bohužel se nám to nepovedlo. Druhý a třetí rychlý gól rozhodl zápas. Ve třetí třetině se to pak už jen dohrávalo,“ konstatoval na klubovém webu po prohře na severu Čech trenér Draků Lukáš Majer.

Hosté se tentokrát představili bez vítkovických posil Krejsy a Maciase, kteří byli hodně vidět v předchozím úspěšném domácím duelu s Třebíčí.

Skóre sobotního střetnutí otevřel po nenápadné ráně přesně pod víko Ondřej Procházka, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná.

Definitivně celek Litoměřic pojistil tříbodový zisk dvěma zásahy v rozmezí necelé minuty krátce za polovinou utkání.

Nejprve se prosadil nejproduktivnější hráč Stadionu Filip Kuťák, na kterého o chvíli později navázal Tomáš Guman.

Celek z podhůří Jeseníků byl blízko alespoň čestného úspěchu během třetí třetiny, pokus kanonýra Lukáše Žálčíka však zastavila tyč.

„Domácí byli dnes daleko zkušenější v zakončení. My jsme tu předvedli hrozně málo. Nepracovali jsme strojově tak, jako v domácím utkání s Třebíčí. Naše síla je v týmovém pojetí hry a v práci všech čtyřech formací. Tentokrát jsme takhle pracovali hrozně málo, a proto si neodvážíme ani bod,“ uvedl dále lodivod Draků.

„Ve venkovních zápasech jsme bez sebevědomí a jenom díky dobrým oslabením a výbornému Hamalčíkovi výsledek nebyl vyšší. Teď nás čeká reprezentační pauza na to srovnat se, zastavit se po mizerných výsledcích a zkusit se zkonsolidovat,“ dodal Lukáš Majer.

V boji o záchranu se poté situace nezměnila, když Draci na béčko Pardubic stále ztrácejí dva body, neboť záloha Dynama tentokrát padla na ledě vedoucí Třebíče.

HC Stadion Litoměřice – Draci Pars Šumperk 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Procházka (Kuťák, Černohorský), 33. Kuťák (Berka), 34. Guman (Jícha, Černohorský). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Maňák, Pěkný. Vyloučení: 4:3, bez využití. Diváci: 1150.

Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Němec, Výtisk, Šedivý, Holý, Černohorský – Procházka, Kuťák, Berka – Válek, Jícha, Guman – Ton, Koláček, P. Svoboda – Cikhart, Vitouch, Slavíček. Trenér: Miroslav Přerost.

Šumperk: Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Dudycha, Kunst, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík – M. Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vildumetz, Nedvídek, Mácha – Bernat, Dubský, Jouza. Trenér: Lukáš Majer.