Lídr východní skupiny tak podruhé v řadě padl mimo svůj stadion a potřetí nedokázal uspět v normální hrací době. I přesto však vstoupí do další fáze soutěže z prvního místa.

Sobotní střetnutí soupeřů ze špice tabulky, ve kterém se na úvodním buly potkali dva mistři světa David Moravec a Roman Meluzín, nabídlo necelé tisícovce diváků v Orlové kvalitní podívanou.

Oba týmy si vytvořily řadu šancí, k vidění byla i dvě neproměněná trestná střílení, po jednom na každé straně a o výsledek se nakonec bojovalo až do závěrečných vteřin.

„Bohužel je škoda, že jsme do utkání vstoupili až příliš zakřiknutě a soupeř nás dokázal ztrestat. Postupně se ale náš výkon zvedl a začali jsme hrát svou hru,“ prozradil úvodem trenér Draků Radek Kučera.

Již v 7. minutě měl Šumperk na svém kontě dvoubrankové manko pro trefách Davidů Galvase a Moravce. Stejně rychle však stačili hosté korigovat vývoj, když se během pouhých třiceti vteřin trefili Martin Ambruz a Michal Velecký.

„Potom jsme měli několik slibných šancí. Kdybychom je proměnili, možná se zápas vyvíjel jinak,“ řekl dále šumperský kouč.

Také vstup do druhé části se povedl daleko lépe domácím a Alexander Hegegy poslal Orlovou opět do vedení. Na jeho trefu záhy odpověděl svým druhý gólem v utkání Martin Ambruz a donutil soupeře k vystřídání gólmanů.

V polovině střetnutí mohl poslat Draky do trháku Adam Červenka, jenže po faulu na svou osobu neproměnil trestné střílení.

O chvíli později naopak domácí zásluhou Radima Valchaře využili závar v šumperském brankovišti a Orlová potřetí vedla.

Na začátku třetí třetiny mohli Olejáři své vedení navýšit, když faulovaný Michal Holuša měl výhodu trestného střílení. Podobně jako předtím šumperský Adam Červenka ale neuspěl se střelou mezi betony.

„Za stavu 4:3 pro Orlovou jsme otevřeli hru a soupeř nám několikrát ujel, naštěstí nás podržel brankář. Těsně před koncem jsme již hráli vyloženě vabank a domácí pátým gólem zpečetili své vítězství. Určitě nás prohra mrzí, bohužel dnes rozhodly naše individuální chyby. Poslední dobou se navíc hodně nadřeme na góly,“ dodal na závěr Radek Kučera.

Definitivně pojistil tříbodový zisk pro Orlovou v 59. minutě ze samostatného úniku Marek Ivan.

Díky prohře Havířova v Novém Jičíně zůstává náskok Šumperku na čele tabulky i nadále osmibodový.

HC Plus Oil Orlová – Salith Šumperk 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Galvas (Ivan), 7. Moravec (Luka, Mikšan), 22. Hegegy (Ivan), 34. Valchař (Grygar, Ivan), 59. Ivan (Javín, Luka) - 14. Ambruz (Hulva, Holík), 15. Velecký, 26. Ambruz (Hulva). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Šutara - Mikler, Bojda. Diváci: 980.
Orlová: Žídek (26. Šafránek) - Tomis, Grygar, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Škatula, Holuša, Galgonek, Moravec, Valchař, Štefanka, Javín, Ivan, Luka, Vnenk, Hegegy, Galvas, Samiec, Sznapka.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, T. Drtil – Matějka, Meluzín, Novosad – Brunec (21. Fischer), Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas.