Než se totiž stačili hosté rozkoukat, měli na kontě již po necelých čtyřech minutách hry třígólové manko, které ve zbytku střetnutí marně dotahovali, přesto byl duel dramatický až do samotného konce.

Kroměříž se v Šumperku představila jako celek s výborným bruslením, v jehož středu dělal domácím největší potíže především bývalý hokejista Draků Martin Stejskal, jenž se postaral hned o dva góly svého týmu.

„Narazili jsme na výborného soupeře, který skvěle bruslil i kombinoval. Nám určitě hodně pomohl ten začátek, kdy jsme se střelecky třikrát prosadili, později jsme však trochu přestali hrát," prozradil k zápasu trenér Šumperku Kamil Skoumal.

V polovině střetnutí vedli domácí hokejisté sice přesvědčivě 6:2, jenže Kroměříž stačila v závěru druhé a na začátku třetí třetiny zkorigovat stav na 6:4, záhy ale její snažení přibrzdilo pětiminutové vyloučení.

Dlouhé oslabení hosté ustáli a později začínali mít herně navrch, v době jejich největší převahy je ale srazila do kolen fatální hrubka gólmana, který po vyjetí z branky rozehrál přesně na hůl Pavla Prokopce, pro něhož nebyl problém trefit zcela prázdnou klec – 7:4.

„Tentokrát jsme měli i štěstí na trochu laciné branky, jinak bychom se na výhru určitě daleko více nadřeli. Třeba ten sedmý gól byl pro nás hodně uklidňující," doplnil Kamil Skoumal.

„Sice jsme dorazili v okleštěné sestavě, ale takové chyby, které jsme udělali na začátku, by se nám stávat neměly. Zaspali jsme úvod a to jednoznačně rozhodlo. Třígólové manko se už potom obtížně dohání," přidal se s hodnocením kroměřížský kouč Zdeněk Bečka.

„Později jsme se dokázali vrátit do hry, ale zbytečnými fauly jsme se sami připravili o možnost s výsledkem ještě něco udělat. Třeba za stavu 6:4 uděláme hloupý faul na pět minut, tohle nás hodně zabrzdilo. Za prohru tak můžeme nadávat sami sobě," dodal Zdeněk Bečka.

Šumperk pak nasadil proti loňskému účastníkovi kvalifikace o 2. ligu i trio posil z prvoligového týmu Draků: Ondřeje Starého, Filipa Kužílka a Daniela Vachutku.

Posledně jmenovaný se následně na vítězství podílel dvěma góly a jednou přihrávkou.

HK Hokej Šumperk – HK Kroměříž 7:4 (4:1, 2:2, 1:1)

Branky: 3. Vachutka, 4. T. Malý (Peška), 4. Šula (Patsch), 17. Horváth (Vachutka, Kužílek), 27. Vachutka (Navrátil), 32. Pilavka (Peška), 50. Prokopec – 16. Stejskal (Sedlář), 24. Merta (Gazda), 40. Vybíral (Blažek), 41. Stejskal (Murín). Vyloučení: 4:3, navíc Křemeček (Kroměříž) 5 minut a trest do konce utkání, bez využití. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Zbořil – Kučera, Markovský. Diváci: 50.
Šumperk: Hoffmann (40. Misiorz) – Navrátil, Patsch, Starý, Havlík, Belanis – T. Malý, Šula, Peška – Budina, Prokopec, Pilavka – Horváth, Vachutka, Kužílek – Kovář, M. Žálčík. Trenér: Kamil Skoumal.
Kroměříž: J. Dohnal – Paksi, Jergl, Vinklárek, T. Gazda, Blažek, Vávra – Stejskal, Jelínek, Sedlář – Vaněk, Křemeček, Merta – Vybíral, M. Gazda, Murín – Loupal. Trenér: Zdeněk Bečka.