Šumperk si v minulém týdnu vybojoval postup do dalšího kola dvěma výhrami nad Opavou (6:3 a 4:0). Nový Jičín následně vyřadil po třech zápasech favorizovaný Havířov (3:5, 3:1 a 2:1).

Nyní se tak mezi sebou utkají dva celky, které měly před začátkem letošního ročníku zcela rozdílné ambice. Zatímco Draci zatím odhodlaně kráčí za svým cílem, zahrát si minimálně finále, snahou Nového Jičína bylo před sezonou především uchování druholigové příslušnosti.

„Tímto se ale nesmíme nechat ukolébat. Tím, že vyřadili Havířov, tak ukázali své kvality a musíme se na nadcházející zápasy dobře připravit, jako na kteréhokoliv jiného soupeře,“ říká před startem semifinálových bojů trenér Draků Radek Kučera.

Nový Jičín nebude mít proti Šumperku co ztratit, když své cíle pro letošek již dalece překročil, navíc je znám svou propracovanou defenzivou. Kromě toho je jedním ze čtyř týmů, který Draky v této sezoně porazil (hned v úvodním kole 3:1).

Uspět proti loňskému účastníkovi 1. ligy se totiž povedlo navíc jen Valašskému Meziříčí, Hodonínu a dvakrát Orlové.

„Nový Jičín má svůj styl hokeje a pokud na něj protivník přistoupí, potom má problémy,“ uvádí dále Kučera, jehož slovům plně dává za pravdu poslední vzájemné utkání, které spolu oba soupeři odehráli 12. února na šumperském ledě.

V tomto střetnutí se Draci hodně trápili a nakonec vydřeli těsné vítězství 3:2 až gólem Tomáše Sedláka v samotném závěru hry.

„Znovu budou rozhodovat maličkosti, důležitý bude hlavně první zápas série, který hodně napoví. Po fyzické stránce jsme připraveni výborně, kluci mají natrénováno. Rozhodující tak bude důsledné dodržování taktických pokynů,“ dodal na závěr šumperský kouč.

Příznivou zprávou pro fanoušky Draků před semifinále je skutečnost, že jejich tým by měl být po delší době zcela kompletní.

Do sestavy se vrací útočník Jan Matějka, který pro zdravotní obtíže s kolenem chyběl ve druhém utkání s Opavou, znovu pak začal trénovat obránce Radislav Ondráček, jenž laboroval s poraněnou rukou a podle posledních informací by měl opět zasáhnout do hry.

Úvodní semifinálový duel startuje v pondělí 21. února od 18 hodin na zimním stadionu v Šumperku, odveta na novojičínském ledě se hraje ve středu 23. února také v 18 hodin.

Případné třetí rozhodující utkání je na programu v pátek 25. února v Šumperku.

Pro úplnost dodejme, že druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Plus Oil Orlová a HC Zubr Přerov.