Protivník totiž šest vteřin před vypršením šedesáté minuty během power-play ještě stihl vyrovnat a výhru tak domácí hokejisté zachraňovali až v nastaveném čase.

Šumperku se pro tento duel do hry vrátili uzdravení útočníci Jakub Müller a Jozef Danielčak, který pak prožil parádní večer, když si připsal hned tři asistence.

Draci navíc představili překvapivou posilu, přerovského forvarda Patrika Tarnoczyho, jenž ještě tuto středu proti nim nastoupil coby soupeř v dresu Nového Jičína.

Úvodní dějství přineslo nerozhodné skóre 1:1, když na přesilovkovou trefu Jihomoravanů odpověděl vyrovnáním Martin Pěnčík, jenž se tak za Draky trefil už podruhé v tomto týdnu.

„Hodonín hrál první třetinu fantasticky. Perfektně bruslil, dohrával nás a v podstatě nás nepustil vůbec do ničeho. Můžeme být jenom rádi za to, že třetina skončila nerozhodně,“ uvedl nejprve na klubovém webu šumperský kouč Tomáš Sedlák.

Sporný gól po odpískání

Po přestávce dostal domácí do vedení Petr Kubíček, jenže Hodonín hodně sporným gólem, jenž zcela evidentně padl až po odpískání, brzy srovnal krok. Bohužel šumperské protesty byly marné.

„Koukali jsme se potom na video a rozhodčí opravdu přerušil hru ještě před tím, než se kotouč dostal za brankovou čáru. To nás dostalo pod nějaký tlak a chvíli jsme přestali hrát,“ litoval Tomáš Sedlák.

Jeho svěřenci se poté dostali pod tlak, znovu inkasovali a Hodonín odcházel do kabin s těsným náskokem.

Po gólu na 2:3 navíc Draci vystřídali brankáře, když Denise Irgla nahradil mezi tyčemi Milan Ryšavý.

Šumperský náhradník přesto příliš práce neměl, neboť od tohoto momentu byla aktivita jednoznačně na domácích hokejkách a zákroky přibývaly zejména na straně hodonínského gólmana.

Drakům se však v koncovce dlouho nedařilo, tradičně hořeli zejména v přesilovkách, přesto nakonec dvě výhody dokázali přetavit v senzační obrat.

Šokující závěr

Srovnání nejprve zařídil Ludvík Rutar a vedoucí trefu, když hosté pykali za vyhození kotouče, měl na svědomí Daniel Vachutka. A čas? 59:46!

Jenže… Obrovskou eufórii ve ŠKODA aréně hosté záhy zmrazili. Hodonín si okamžitě vzal oddechový čas, odvolal gólmana a šest vteřin před koncem srovnal na 4:4.

I třetí letošní vzájemný duel těchto soupeřů se tedy musel rozhodnout nad rámec základní hrací doby. V prodloužení zachránil Drakům výhru Štěpán Dudycha. Čtyři z pěti šumperských gólů tak tentokrát zařídili obránci.

„Třetí třetina už byla v naší režii, za to musím kluky pochválit. Dřeli, makali a Hodonín už jen tahal nohy. Myslím si, že zaslouženě jsme vyrovnali a pak skóre obrátili. A ten konec? K tomu se snad radši nebudu ani vyjadřovat. Měli jsme kotouč dostat do bezpečí a ty poslední vteřiny v klidu dohrát. Když si ale nalijeme čistého vína a budeme hodnotit celý zápas, tak si myslím, že dva body jsou pro nás dobré,“ řekl závěrem lodivod Draků.

Draci Pars Šumperk – SHKM Hodonín 5:4 PP (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Pěnčík (Danielčák, Hohl), 26. Kubíček (Nilsson, Danielčák), 51. Rutar (Danielčák, Horký), 60. Vachutka (Pěnčík, Tarnoczy), 62. Dudycha (Horký, Šišolák) – 13. Dobiáš (Hložánek, Weintritt), 28. Krejčí (Švejda, Dolíška), 29. Stuchlík (Mach, Sajdl), 60. Mach (Sedláček, Sajdl). Rozhodčí: Šico – Bubela, Kučera. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. Diváci: 814.

Šumperk: Irgl (30. Ryšavý) – Dudycha, Pěnčík, Rutar, Cekr, Kubíček, Hohl, Minařík – Horký, Šišolák, Vachutka – Jaroš, Polách, Tarnoczy – Skopal, Müller, Nilsson – Danielčak. Trenér: Tomáš Sedlák.

Hodonín: Dolíška – Billa, Sedláček, Stuchlík, Švejda, Vyrůbalík, Rauš – Hložánek, Weintritt, Dobiáš – Mach, Sajdl, Novák – Bachánek, Štědrý, Krejčí – Zaychik, Laciga. Trenér: Aleš Bachánek.