„Dnešní vítězství bylo hodně ubojované. Ovlivnily jej dva smolné góly, které jsme dostali,“ hodnotil na klubovém webu trenér Draků Martin Janeček.

Hosté se na ledě jasného lídra východní skupiny druhé ligy ujali vedení v 9. minutě, kdy se štěstím překonal šumperského brankáře Peksu Matěj Mach.

Draci ale dokázali na gól rázně odpovědět. Hroch vybojoval puk a nabídl jej na hokejku syna kopřivnického trenéra Adama Kofroně. Ten si se zakončením věděl rady a bylo srovnáno.

O dalších pětadvacet sekund později poslal Šumperk do vedení Jan Milfait.

A aby toho nebylo málo, už ve 13. minutě vstřelil branku, která se ukázala jako vítězná, Dominik Pokorný.

SMOLNÝ GÓL A CHYCENÝ NÁJEZD

Hosté se nevzdali a ve druhé třetiny využili chyby gólmana Peksy, kterou gólem na 3:2 potrestal Tomáš Fojtík.

O chvíli později jel hostující Sluštík trestné střílení, které ovšem Peksa bravurně zlikvidoval.

„Druhá třetina, kdy jsme inkasovali druhý velmi smolný gól, se mi nelíbila. V takový moment musíme být sebevědomí, držet se své hry. My jsme ale přestali hrát,“ konstatoval Janeček.

Draci si těsné nakonec vítězství pohlídali a díky další výhře navýšili náskok na čele tabulky před Havlíčkovým Brodem už na patnáct bodů.

„Ve třetí třetině už jsme hráli velmi dobře, byli jsme hodně na kotouči, dostávali se do šanci. Pozitivní bylo, že si opravdu hráči vzali k srdci, že nechceme bránit vedení 3:2, ale že chceme hrát náš hokej,“ zakončil své hodnocení kouč Martin Janeček.

V sobotu zamíří na šumperský stadion další kvalitní soupeř – čtvrtý Hodonín.

Draci Šumperk – HC Tatra Kopřivnice 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Kofroň (Hroch), 10. Milfait (Vachutka, Řezáč), 13. Pokorný (Milfait, Jaroš) – 9. M. Mach (F. Fojtík), 22. T. Fojtík (Imrich). Rozhodčí: Vaněk – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1053.

Šumperk: Peksa – Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Scheuter, Pokorný – Horký, Müller, Haluza – Antonov. Trenér: Martin Janeček.