Po jarním sestupu Draků z 1. ligy se vedení šumperského hokeje netají opět svými postupovými ambicemi. Jenže letošní moravská skupina 2. ligy bude nečekaně těžká.

V úvodních dvou kolech se Draci představili na hřištích soupeřů a přivážejí si čtyři body za prohru v Orlové po nájezdech 5:4 a vítězství v Pelhřimově 1:3.

V prvním domácím utkání letošní sezony budou Draci hostit zatím největší překvapení soutěže: Valašské Meziříčí. To předvádí velkou střeleckou potenci, dvakrát zvítězilo a soupeřům prozatím nasázelo sedmnáct branek! V dresu Bobrů řádí především dvojice útočníků Sochorek, Šebesta. Loni ještě mladoboleslavský útočník Pavel Šebesta je už podruhé v all stars kola a bez nadsázky se stává postrachem soupeřů.

Tím by ale mohl být i šumperský forvard Jakub Hulva. Ten dvěma góly zařídil Drakům důležitou výhru v Pelhřimově, také on se objevil v all stars 2. kola a na hráče z Vítkovic budou fanoušci Draků v neděli určitě nejvíce zvědaví.

A zvědaví budou také na formu Draků. Šumperský kouč Petr Rutar, známý jako nesmírný kritik a náročný trenér, po utkání v Pelhřimově své svěřence pochválil. „Ve třetí třetině jsem byl poprvé letos spokojený s plněním taktických povinností.“

Draky zatím poněkud sráží časté vylučování, což by v utkání s tak produktivním soupeřem, jakým nyní Bobři jsou, mohlo být osudné.

Utkání bude mít slavnostní ráz, jako první domácí v sezoně začne s velkou pravděpodobností slavnostním buly v provedení prezidenta Draků Vladimíra Velčovského a hejtmana Olomouckého kraje Ivana Kosatíka. Vedení klubu pak na druhou přestávku slibuje pro diváky zatím utajené překvapení.

Proti Bobrům nastoupí Draci v nových dresech modré barvy (druhou variantou je žlutá).

Utkání Salith Šumperk – Bobři Valašské Meziříčí je na programu v neděli 21. září od 17.00 hodin, reportáž, fotogalerii a video z utkání najdete nedlouho po skončení zápasu na www.sumpersky.denik.cz.

Draci a jejich čísla na dresech

Gólmani
73 Pavel Maláč
1 Lukáš Daneček
1 Marek Peksa

Obránci
24 Ján Blanár
27 Aleš Holík
85 Dalibor Kubala
69 Martin Novotný
25 Radislav Ondráček
2 Jiří Osina
84 Ján Vrtík

Útočníci
44 Martin Ambruz
94 Dušan Bařica
15 Radomír Čížek
17 Jakub Drábek
86 Radek Fischer
10 Ladislav Martinka
13 Roman Meluzín
64 Zdeněk Novosad
71 Martin Stejskal
14 Michal Vymazal
19 Jakub Hulva
7 Tomáš Brunec