Během dosavadních čtyř střetnutí se tak zatím ani jednou neradoval domácí tým, Šumperk potom v každém z těchto klání prohrával.
Příliš šťastně nezačali Draci ani páteční utkání na ledě Bobrů, když inkasovali hned ve 2. minutě z hokejky Václava Studeného.

Hostům se během druhé části podařilo otočit skóre díky slepeným trefám Hrocha a Vachutky, jenže na vedoucí trefu Draků dokázal bleskově odpovědět vyrovnáním na 2:2 exšumperský forvard v dresu Bobrů Tomáš Brunec.

Na začátku třetího dějství zajistil Valašskému Meziříčí opětovné vedení svou první trefou v této sezoně Miroslav Mikel, když využil přesilovku.
Z náskoku se však domácí hokejisté radovali pouze několik vteřin, neboť Michal Vymazal ještě v téže minutě srovnal stav na 3:3.

Do konce normální hrací měli Bobři velkou šanci rozhodnout, ale když nepotrestali pětiminutové vyloučení šumperského Cinka, dospělo utkání do prodloužení.

V nastaveném čase naopak Šumperk ve své početní výhodě rozhodl o osudu tohoto klání. Nesmírně důležitou výhru zajistil Drakům Pavel Sedláček.
Páté utkání je na programu v neděli 5. března od 17 hodin na šumperském zimním stadionu.

HC Bobři Valašské Meziříčí – Draci Šumperk 3:4 PP (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Studený (Fojtík), 30. Brunec (Kývala, Dvořák), 43. Mikel (Fojtík, Nedbálek) – 26. Hroch (Janota), 29. Vachutka (Králík), 43. Vymazal (Novosad, Sedlák), 61. Sedláček (Králík, Vachutka). Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 5:5, navíc Cink (Šumperk) 5 minut plus trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 904. Stav série: 2:2.

Valašské Meziříčí: Plšek – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor, Hladiš, Martin Varga, Baroš – Dvořák, Kývala, Fojtík, Dalajka, Brunec, Studený, Pořický, Miroslav Varga, Martiník, D. Varga, Andris, Podešva, Hlaváč. Trenér: Roman Čechmánek.

Šumperk: Kůdela – Sedlák, Drtil, Fišera, Janota, Ďurkáč, Adam, Řezáč – Fischer, Sedláček, Cink, Matějka, Králík, Vachutka, Ostřanský, Novosad, Hroch, Langr, Vymazal. Trenér: Aleš Flašar.