Draci vezou bodík z ledu Dukly Jihlava

Šumperk – Prvoligoví Draci vezou cenný bod z Horáckého zimního stadionu, kde při sobotním souboji s jihlavskou Duklou nejprve ve strhujícím finiši dohnali dvougólové manko, aby nakonec podlehli v prodloužení. V tabulce jsou Draci nyní třetí.

27.9.2014

Kouč Draků Radek KučeraFoto: DENÍK/Karel Pech

Na začátku utkání byli i díky několika přesilovkám střelecky aktivnější domácí hokejisté, na úvodní změnu skóre se však tentokrát čekalo až do začátku třetí třetiny.

Jako první pak udeřila Jihlava, navíc hned dvakrát v rozmezí necelé minuty. Nejprve překonal Zelenku z hranice levého kruhu střelou přesně pod víko Tomáš Čachotský a Dukla vedla.

Záhy navýšil domácí náskok ještě loni zlínský forvard Marek Melenovský, jenž si však při své akci počínal tak důrazně, že společně s kotoučem skončil v bráně také otřesený gólman Draků Daniel Zelenka.

Ten se poté jen těžko sbíral z ledu a plochu musel opustit za pomoci spoluhráčů. Mezi šumperské tyče se tedy postavil zkušenější Vladislav Koutský a naopak mladý brankář Salithu putoval do nemocnice s otřesem mozku.

Draci však i po tomto smolném momentu a za takto nepříznivého vývoje předvedli, že letos již rozhodně nehodlají být venku ořezávátkem pro ostatní soupeře.

A opět u toho nemohla chybět druhá pětka Šumperku. V 53. minutě se nejprve k volnému puku dostal Lukáš Žálčík a snížil na 2:1.

Sobotní drama vygradovalo v samotném závěru, kdy při obrovském závaru hostů došlo k úmyslnému posunutí jihlavské klece a sudí nařídil proti Dukle trestné střílení.

K nájezdu se pouhých čtrnáct vteřin před vypršením normální hrací doby rozjel Tomáš Sedlák, který nejprve naznačil střelu, aby záhy bekhendovým blafákem poslal kotouč pod horní tyč a muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase poté byli šťastnější v koncovce domácí hokejisté, když v 65. minutě se vřítil do obranného pásma Draků Adam Zeman a blafákem mezi Koutského betony rozhodl o výhře Jihlavy.

„Dnes to byl vyrovnaný zápas, nás může mrzet smolně inkasovaný první gól, po němž byli domácí najednou v laufu a okamžitě přidali druhý," řekl úvodem trenér Šumperku Radek Kučera.

„Na druhou stranu si nesmírně cením toho, že to kluci nevzdali a ještě se nám povedlo srovnat, bohužel v prodloužení jsme si zase nechali ujet hráče, který rozhodl. Ale vzhledem k průběhu zápasu musíme být se získaným bodem spokojení," uvedl dále šumperský kouč, jenž však asi bude muset v nadcházejícím klání řešit absenci gólmana Zelenky.

„Hrajeme už v pondělí a těžko říct, jak na tom bude. Pokud nebude k dispozici, povoláme na zápas jiného brankáře na střídavý start," dodal Radek Kučera.

Nadcházející utkání 1. ligy sehraje Šumperk již v pondělí 29. září, kdy jako třetí celek tabulky přivítá na svém stadionu od 18 hodin vedoucí Třebíč.

HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 3:2 po prodloužení (0:0, 0:0, 2:2 – 1:0)

Branky: 43. Čachotský (Zeman), 44. Melenovský (Seman, Štebih), 65. Zeman (Podlipnik) – 53. Žálčík (Moskal, Staněk), 60. Sedlák (trestné střílení). Vyloučení: 3:6, bez využití. Střely na branku: 36:30. Rozhodčí: Bejček – Kotlík, Zídek. Diváci: 1328.
Jihlava: Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras. Trenér: Petr Vlk.
Šumperk: Zelenka (44. Koutský) - Drtil, Holík, Dietz, Sedlák, Novotný, Slavík, Gewiese – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink. Trenér: Radek Kučera.

27.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Draci oplatili Kopřivnici porážku
39

Již 149 minut Draci nedostali gól, v sobotu doma oplatili porážku Kopřivnici

Benefiční adventní koncert v kostele Narození Panny Marie v Brníčku.
14

Benefiční koncert pomohl vážně nemocné dívence

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

V Jeseníkách platí lavinová dvojka

Na druhý stupeň z pětibodové škály zvýšili v pátek 15. prosince lavinové nebezpečí horští záchranáři v Jeseníkách.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

V Dolních Studénkách chtějí vlastní zdroj vody

Vlastní zdroj vody se snaží získat obec Dolní Studénky. Na jaře nechá provést průzkumný vrt v místě, které se nachází poblíž stávajícího vodojemu v místní části Králec. Pokud se ukáže, že vody je dostatečné množství a je v dobré kvalitě, budou jí odebírat dolnostudénské domácnosti.