Draci tak zaokrouhlili počet získaný bodů na dvacet a posunuli se na desáté místo průběžného pořadí soutěže. Proti Kadani si navíc připsali již druhou výhru, když v předchozím vzájemném klání získali doma skalp Severočechů v penaltovém rozstřelu.

Odvetu však celek Salithu odstartoval ve stylu předchozích venkovních klání a hned ve 12. minutě inkasoval z hole Stoklasy, jenž zakončoval přes ležícího Štůralu.
Odpověď hostů ale byla více než blesková, když záhy srovnal na 1:1 Tomáš Brunec a připsal si tak již svůj čtvrtý gól z posledních tří zápasů.

Drakům se pak podařil nástup do druhé části a z brejku dva na jednoho se po delší době trefil Marek Haas, jenže z vedení se Šumperk radoval něco málo přes dvě minuty, neboť zkušený Zdeněk Skořepa upravil výsledek opět do nerozhodné podoby.

Záhy trefil ze své šance Jakub Hulva tyčku a později několikrát musel prokázat své schopnosti šumperský gólman Tomáš Štůrala.

Ten však ve 35. minutě nestačil v oslabení na střelu Romana Chlouby a domácí šli znovu do trháku, přestřelka ale pokračovala i nadále.

Ve 37. minutě Jakub Hulva využil zaváhání domácí obrany a střelou nad beton vyrovnal – 3:3.

Po 42 vteřinách závěrečného dějství se následně prosadil v přesilovce od modré čáry Roman Meluzín, jehož gól se nakonec ukázal jako vítězný.

„Dnes jsme dobře bruslili a konečně dokázali zvládat také osobní souboje. Navíc celý tým od obránců přes útočníky hrál tentokrát perfektně dozadu, což bylo hodně důležitým faktorem našeho úspěchu,“ konstatoval trenér Draků Radek Kučera.

„Zápas s Kadaní pak byl vlastně soubojem o šest bodů, když díky výhře jsme se na tohoto soupeře dotáhli. Za to jsme moc rádi,“ dodal Kučera.

V sobotu 29. října sehraje Šumperk další mistrovské utkání 1. ligy, ve kterém na svém ledě přivítá od 17 hodin vedoucí celek soutěže a jednoho ze dvou hlavních adeptů na postup do extraligy, tým HC Slovan Ústečtí Lvi.

SK Kadaň – Salith Šumperk 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 12. Stoklasa (Charousek, Trefný), 24. Skořepa (Chlouba, Schmidt), 35. Chlouba (Skořepa, Schmidt) - 15. Brunec (Hulva, Vrdlovec), 22. Haas (Matějka, Červenka), 37. Hulva (Brunec), 41. Meluzín (Plášek, Holík). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 55:33. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Diváci: 390.
Kadaň: Závorka - Schmidt, Tollinger, Mazanec, Trefný, Szakal, Malínský, Zmeškal - Eiselt, Skořepa, Chlouba - Ton, Mikšovic, Bursík - Stoklasa, Charousek, Stehlík - Mála, Kadlec, Hofmeister.
Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Pastor, Tesařík, Křetínský, Ondráček, T. Drtil - Cink, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Matějka, Červenka - Skoumal, Vrána.

tabulka