Venku navíc dokázal celek Salithu uspět poprvé po předchozích šesti nezdarech v řadě, přestože ani tentokrát hosté nezachytili začátek zápasu.

Hned po 31 vteřinách hry sice Lukáš Žálčík trefil ze své šance tyč, ve 4. minutě však šli do vedení domácí hokejisté, když se zblízka prosadil mostecký kapitán Zdeněk Tauš.

Tentokrát si ale Draci připravili rychlou odpověď a zásluhou svého nejproduktivnějšího obránce Tomáše Sedláka využili přesilovku na 1:1.

Záhy dokonce dvěma slepenými zásahy Červenky a Staňka zcela otočili vývoj střetnutí, těsně před přestávku pak musel dvěma těžkými zásahy podržet hosty Tomáš Štůrala, aby uhájili dvougólový náskok.

Ve druhém dějství Most často chyboval a Šumperk toho využil k navýšení skóre. Ve 26. minutě dal Jan Tesařík na 1:4, v polovině duelu přidal pátou trefu Jiří Půhoný a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto.

K tomu ještě do konce prostřední dvacetiminutovky spálil tutovku Červenka, následně Žálčík podruhé během večera trefil tyč Hanuljakovy svatyně.

Třetí část dlouho další změnu na ukazateli skóre nepřinesla, oba týmy si však pro hrstku diváků v ochozech připravily ještě hektický závěr, kdy během necelých dvou minut padly další tři góly.

V 58. minutě Daniel Hora snížil, náznak dramatu záhy bleskově zažehnal svou druhou trefou večera Aleš Staněk – 2:6.

Poslední slovo přesto patřilo domácím, neboť v čase 59:21 tečoval kotouč za Štůralova záda Filip Vlček a dal výsledku definitivní podobu.

„Dnešního výsledku si nesmírně cením, do Mostu jsme jeli s obavami. Sice je soupeř poslední, ale v poslední době udělali několik změn, vyměnili trenéra a měli pár dobrých výsledků, my jsme ale tentokrát hráli výborně," oddechl si po zápase trenér Draků Radek Kučera.

„Celý zápas jsme měli ve své režii a konečně jsme prolomili to střelecké trápení, to je hlavní důvod, proč jsme v Mostě uspěli," dodal šumperský kouč.

Další mistrovský zápas čeká na Draky již v sobotu 11. ledna, kdy v 17 hodin přivítají doma Ústí nad Labem. Předzápas obstará duel krajského přeboru mužů Šumperk versus Rožnov B (od 11.30 hodin).

HC Most – Salith Šumperk 3:6 (1:3, 0:2, 2:1)

Branky: 4. Tauš (Smolka, Hora), 58. Hora (Nedrda), 60. Vlček (Čížek, Sedláček) – 5. Sedlák (Půhoný, Plášek), 5. Červenka (Haas), 6. Staněk (Moskal, Žálčík), 26. Tesařík (Červenka, Brunec), 30. Půhoný (Plášek, Haas), 59. Staněk (Tesařík, Žálčík). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Rozhodčí: Škrobák – Rozlílek, Svobodová. Diváci: 297.
Most: Hanuljak – Pavelka, Tůma, Čížek, Hora, Šimon, Havelka – Tauš, Smolka, Bojer – Zavřel, Vlček, Písařík – Nedrda, Slavíček, Sedláček – Jurčík, Gerhát, Palaščák. Trenér: Radek Mrázek.
Šumperk: Štůrala – Holík, Starý, Sedlák, Tesařík, Dudáš, Gewiese – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Skoumal, Červenka – Cink, Langr, Chomič. Trenér: Radek Kučera.