Domácí přesto začali ve velkém stylu, neboť hned ve 3. minutě během pouhých jedenácti vteřin dvakrát skórovali, naštěstí pro Draky severočeský brankostroj nepokračoval a naopak v závěru první třetiny Marek Haas svou druhou trefou v letošním ročníku snížil na 2:1.

Ve 25. minutě dokonce hosté srovnali, když chomutovská obrana nechala dostatek prostoru Michalu Veleckému, který prostřelil Kopřivu mezi betony.

Jenže krátce za polovinou duelu doplatil šumperští hráči na svou přílišnou nekázeň a Chomutov v početní výhodě pět na tři šel znovu do vedení.

Klasická přesilovka následně pomohla Drakům k opětovnému srovnání skóre, když v 50. minutě Jan Berger vystihl chybnou rozehrávku domácích a na ukazateli znovu svítil nerozhodný stav.

Bohužel pro Šumperk ne příliš dlouho. Nešťastný gól, kdy Sikora nahodil zpoza brány puk na Koutského beton a Nikola Gajovský jej pohotově doklepl do sítě, znamenal pro Chomutov vítěznou trefu.

Ani za tohoto vývoje však hosté utkání nezabalili a snažili se tlačit do útoku, zkusili poté i hru bez brankáře, Severočeši ale zpečetili svůj tříbodový zisk trefou do opuštěné šumperské klece.

„Dnešní porážka nás mrzí dvojnásob. Kromě úvodních minut zápasu, kdy nás domácí zaskočili dvěma rychlými góly, jsme ve zbytku střetnutí byli místy i lepším mužstvem, jenže jsme nevyužili některé šance a naopak na 4:3 jsme dostali hodně laciný gól," prozradil krátce Deníku trenér Draků Radek Kučera.

„Opravdu je to tentokrát velká škoda, pak jsme ještě zkusili hru v šesti, při níž jsme inkasovali popáté, minimálně bod jsme si z tohoto zápasu zasloužili," doplnil smutně šumperský kouč.

Salith tak klesl v prvoligové tabulce na jedenáctou pozici a po sobotě má navíc znovu záporné skóre při porovnání vstřelených a obdržených branek.

Piráti Chomutov – Salith Šumperk 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Branky: 3. McGregor (Drtina, Růžička), 3. Dušek (Rutta), 35. Růžička (Hovorka, Drtina), 53. Gajovský (Sikora, Drtina), 60. Růžička (D. Kaše, Hovorka)  – 19. Haas (Velecký, Holík), 25. Velecký (Berger, Geweise), 50. Berger (Haas). Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:33. Rozhodčí: Grech – Belko, Rozlílek. Diváci: 2467.
Chomutov: Kopřiva – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma – Hovorka, Růžička, Šagát – D. Kaše, Dušek, Moore – Hřebejk, Gajovský, McGregor – Sikora, Kämpf, O. Kaše. Trenér: Břetislav Kopřiva.
Šumperk: Koutský – Starý, Holík, Drtil, Geweise, Slavík, Novotný – Velecký, Berger, Haas – Žalčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Cink, Vachutka, Kužílek. Trenér: Radek Kučera.