Těžký zápas se soupeřem hrajícím o soutěž výš čekal šumperské Draky na úvod přípravy. Účastník Chance ligy se proti Plzni držel. V úvodní třetině držel bezbrankový stav, přestože šance měli Adamec, Kaňák, Malát či Klemáček. Všichni ale ztroskotali na brankáři Lackovičovi. Horní tyč pak nastřelil Dvořák. Za Draky měl největší příležitost Filip Eliáš.

Gólovou radost odšpuntoval až Martin Lang, který zůstal po půl minutě hry druhé třetiny osamocen před Lackovičem a zasunul mu kotouč mezi nohy.

Následně dostali Draci výhodu pětiminutové přesilovky za vyloučení Bittena, která se však proměnila v noční můru. Nejprve Martin Lang po půl hodině navýšil náskok, když jeho spoluhráč Suchý objel po úniku bránu a našel Langa, který neměl problém uklidit puk do odkryté klece.

Kanonýr Deníku Zdeněk Šenk
Z okresu do I. A a hned hattrick. Potřeboval jsem výzvu, říká Šenk

„Bitten ukázal, proč je dobré do Česka tahat kanadské hráče. Sám tou bitkou zápasem pohnul a zcela změnil ráz. Jsme rádi, že to bylo tak vyostřené a dostali jsme se do situací, do kterých se v přípravě tak často nedostaneme,“ hodnotil kouč Draků Lukáš Majer.

A za dalších 26 sekund bylo rozhodnuto Ludwig Blomstrand natáhl z mezikruží a přidal druhou branku Indiánů ve vlastním oslabení. Ještě před druhou sirénou pak dorazili Plzeňští Draky čtvrtou trefou. Parádní akci po trase Kodýtek, Kaňák zakončil úspěšně Suchý.

V poslední periodě už se skóre neměnilo, ač měli Indiáni ještě pár příležitostí.

„Byla to pro nás parádní prověrka, jsme rádi, že Plzeň nastoupila v silné sestavě. My jsme ve fázi budování systému. Jsem pyšný, že jsme dvě třetiny odehráli bez branek,“ uzavřel Majer.

HC Škoda Plzeň - Draci Pars Šumperk 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Lang (Baránek), 31. Lang (Suchý), 31. Blomstrand, 37. Suchý (Kaňák, Kodýtek). Rozhodčí: Svoboda, Jaroš – Brejcha, Malý. Vyloučení: 4:4 navíc Bitten (PLZ) 5 + do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 2:0.

Plzeň: Pavlát (31. Vondraš) – Baránek, Vitaloš, Kvasnička, Kaňák, Budík, Houdek, Kremláček – Rekonen, Hrabík, Lang, Suchý, Kodýtek, Schleiss, Blomstrand, Bitten, Sedlák, Adamec, Malát, Dvořák. Trenéři: Baďouček, Říha

Šumperk: Lackovič – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Dudycha, Rutar, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík – Čermák Patrik, Klíma, Kohút – Křemen, Šuhaj, Bernat – Antoníček, Čermák Erik, Horký. Trenér: Majer.