Drtiči se od začátku do konce prezentovali silovým hokejem. Naplno dohrávali souboje a nedali domácím ani metr ledu zadarmo. Dobře věděli, že jedině tak mohli proti vedoucímu celku druholigové východní skupiny uspět. Jejich taktika fungovala.

Už ve 4. minutě sice poslal po nádherné Pláškově přihrávce Draky do vedení Michal Romančík. A těsně před odchodem na první přestávku pak kotouč ke vzdálenější tyči uklidil Dominik Pokorný. Hosté ale nepolevovali a tlačili na klec brankáře Mateje Kristína jeden puk za druhým.

O to více je mohlo mrzet, když jim ve 29. minutě ujel Dmitrij Vorbjev a zajistil modro-žlutým tříbrankový trhák. Který ovšem trval jen pár okamžiků, protože i Hodonín se konečně dočkal. Zmatku před šumperskou klecí využil zakončením po ledě Jan Sedlák.

„Skóre vůbec neodpovídá tomu, co soupeř hrál,“ uznal šumperský trenér Jozef Zavadil. „Hodonín byl dvě třetiny o něco lepším a silovějším týmem, ale naštěstí jsme to zvládli, musím klukům poděkovat za bojovnost. Mužstvo výhru vydřelo, čehož si moc cením,“ dodal.

Obránce Kužílek končí

Zavadilovi svěřenci mohli získat náskok o tři zásahy zpátky mnohem dřív, jenže to by je nesměly trápit přesilovky. Z šesti hostujících vyloučení potrestali jediné, většina početních výhod neměla šmrnc. A když už se podařilo zakombinovat a vystřelit, rána šla většinou vedle.

Napjaté publikum uklidnil až dvě minuty před koncem odchovanec Draků Tomáš Drtil. Zblízka dorazil pod víko střelu Romančíka. Poslední slovo měl hrající veterán Karel Plášek, jenž peckou příklepem těsně před závěrečnou sirénou upravil na 5:1.

„V sobotu nás čeká utkání na ledě Písku,“ myslel už Zavadil na příští partii. „Vůbec nevíme, co od nich máme čekat, protože je neznáme. Ale určitě se připravíme a uděláme vše pro to, abychom uspěli,“ ujistil. Draci i nadále vedou tabulku 2. ligy – skupiny Východ. Z dosavadních šesti duelů pětkrát vyhráli.

Hlásí ale ztráty. S týmem se po pěti odehraných utkáních loučí obránce Jakub Kužílek, dohodl se na ukončení smlouvy. Nahradit by jej měl navrátilec z marodky Nikolaj Tolokonnikov. Ruský zadák nejspíš absolvuje už zápas proti Písku.

DRACI ŠUMPERK – SHK Hodonín 5:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Romančík (Plášek, Vachutka), 20. Pokorný (Ostřanský), 29. Vorobjev (Řezáč), 59. Drtil (Romančík), 60. Plášek (Romančík) - 34. Sedlák (Ševčík, Matějka). Rozhodčí: Pilný - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:6, navíc Charvát (HOD) 10 minut nesportovní chování a Matula (HOD) 10 minut a trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Střely na branku: 28:40.

Šumperk: Kristín - Drtil, Sedlák, Řezáč, Gewiese, Kužílek, M. Haloda, Habrman - Vachutka, Romančík, Plášek - Ostřanský, Pokorný, Vorobjev - Kočica, Hroch, Antonov - Blecha, Haluza, Urban. Trenér: Jozef Zavadil.

Hodonín: Havlík - Sedák, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Hladiš, Miklík - Zabloudil, Charvát, Hložánek, Matějka, Růžička, Matula, Jurča, Polák. Trenér: Ivan Dornič.