Zápas hraný v atmosféře promrzlého zimního stadionu nenabídl příliš strhující hokejovou podívanou a zejména hosté působili místy trochu odevzdaným dojmem.

Draci pak měli většinu hry duel plně pod kontrolou a jen mohou litovat dalších nevyužitých šancí, neboť mohli zvítězit daleko vyšším rozdílem.

Skóre otevřel hned v úvodu trefou při vlastním oslabení Adam Červenka. Ve zbytku první části pak měli domácí více ze hry a Tomáš Štůrala příliš ošemetných situací řešit nemusel.

Asi největší šanci si hosté vytvořili v 18. minutě, kdy po rychlé kombinaci pálil Tomáš Doležal, ale šumperský gólman byl připraven.

Potom mohl na druhé straně navýšit náskok domácího mužstva Marek Haas, vyprášil však pouze Sedláčkovy betony.

Začátek druhé třetiny dohrával celek Salithu v oslabení, které ustál bez úhony, aby krátce po skončení početní výhody soupeře ukončil své střelecké trápení Jakub Hulva – 2:0.

Těsně před půlkou zápasu chyboval Šumperk při vlastní přesilovce a hosté uháněli v brejku dva na jednoho, proti povedené střele protivníka ale vytáhl Tomáš Štůrala parádní zákrok lapačkou.

Ve 34. minutě zaznamenal zřejmě zlomový gól Vladimír Cink, když po pasu Michala Skoumala překonal Sedláčka elegantním blafákem.

Krátce před druhou přestávku si domácí vybrali porci štěstí, když berounský David Videlka trefil pouze tyč šumperské svatyně a skóre se tedy neměnilo.

Ve třetí třetině Šumperk prováhal hned několik přečíslení dva na jednoho, ve 49. minutě naopak z ojedinělé akce zahrozil Beroun, ale Lukáš Havel svůj brejk neproměnil.

Hosté se dočkali až o chvíli později, kdy Tomáš Kaláb využil přesilovku.

Případný náznak dramatu ale velice rychle zažehnal Marek Haas, když také v početní výhodě pečetil výsledek na konečných 4:1.

„Udělali jsme dvě individuální chyby a pustili jsme domácí do zápasu. Úplně první šanci jsme sice měli my, ale neproměnili jsme, Šumperk pak své šance ano, a když doma vede, to je pak obtížné otáčet i pro lepší týmy, než jsme my," konstatoval trenér Medvědů Aleš Totter.

„Ze zápasu jsme měli obavy, protože Beroun je takový nevyzpytatelný soupeř, když do poslední chvíle nevíte, s jakými hráči dorazí," říká trenér Draků Radek Kučera.

„Utkání se zlomilo za stavu 3:0. Pak sice soupeř v přesilovce snížil, ale důležité bylo, že jsme hned dokázali odpovědět. Dnes jsme byli hodně na puku, hráli jsme disciplinovaně. Občas sice soupeř zatlačil, ale moc velké šance si v těchto situacích nevypracoval," doplnil šumperský kouč.

„V utkání jsme nebyli schopni se dostat do nějakého trvalejšího tlaku. Když už jsme soupeře zatlačili, byli jsme vyloučeni a bylo po tlaku," mrzí berounského trenéra Aleše Tottera.

„Věděli jsme, že v Šumperku bude moc důležitý začátek, že nesmíme nechat domácí jít do vedení, jenže hráli jsme alibisticky, proto jsme neproměňovali šance. Když jsme jeli do přečíslení, místo šance přišla nahrávka někam do rohu.

Šumperk vyhrál, protože proměňoval šance a pětadvacet minut byl lepší v pohybu," dodal na závěr Totter.

Salith Šumperk – Medvědi Beroun 1933 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 5. Červenka, 23. Hulva (Sedlák, Brunec), 34. Cink (Skoumal, Červenka), 52. Haas (Červenka, Hlinka) - 51. Kaláb (Havel, Hrdel). Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:20. Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Diváci: 984.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Suchý, Tesařík, Pastor, Sedlák, Gewiese - Finsterle, Staněk, Rufer - Červenka, Hlinka, Haas - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Skoumal, Cink. Trenér: Radek Kučera.
Beroun: Sedláček – Beneš, Šulc, Jebavý, Přindiš, Krejčí, Kaláb – Hrdel, Stromko, Mrňa – Doležal, Plichta, Havel – Trojan, Videlka, Polák – Čurda, Kadlec, Hošťálek. Trenér: Aleš Totter.