Šumperští začali utkání proti soupeři z Nového Jičína dobře. V první třetině se trefili Gago a Sedlák a rázem vedli Draci o dvě branky. Vypadalo to na jednoznačné utkání, čemuž napovídalo i postavení obou celků v tabulce.

Když se ve druhé třetině během prvních třech minut trefili Kuťák a následně druhý gól v utkání přidal Sedlák, zdálo se být hotovo. Jenže minutu po čtvrté brance hosté snížili a jako by chytli druhý dech. Ještě do konce druhé třetiny snížili na rozdíl dvou branek.

V posledním dějství si vedoucí celek tabulky ještě více zavařil. Druhým gólem v zápase snížil na dostřel jediné branky Tomeček a osm minut před koncem bylo srovnáno.

Draci můžou děkovat svému hrdinovi z utkání Sedlákovi, který dvě minuty před koncem završil hattrick a definitivně rozhodl divoký zápas.
V sobotu od 17 hodin hostí Draci v dalším kole Pelhřimov.

DRACI ŠUMPERK – HK Nový Jičín 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Gago (Kuťák, Vachutka), 18. Sedlák, 22. Kuťák (Vachutka), 23. Sedlák (Čuřík, Plášek), 58. Sedlák (Vorobjev, Drtil) – 24. Tomeček (Kuba), 27. Lehečka (Hruška), 46. Tomeček, 52. Kafka (Lehečka).

Šumperk: Polívka – Mojžíš, Gewiese, Drtil, Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.