Hokejisté Šumperku předvedli na ledě haly Polárka parádní nástup, když po necelých třech minutách hry měli na kontě dvoubrankový náskok.

Hned 28 vteřin po úvodním buly si připsal svou již čtrnáctou trefu sezóny přesnou ranou kanonýr Lukáš Žálčík.

Po něm se naopak letos poprvé prosadil Daniel Jouza, jenž blafákem potrestal zmatky v domácí defenzivě.

A to ještě o chvíli později mohl navýšit náskok Draků Vojtěch Šuhaj, jenž ale před odkrytou klecí netrefil ideálně kotouč.

Frýdek-Místek poslal svému protivníkovi zkraje druhého dějství varování, když trefil tyč, aby o chvíli později smazal nulu na Hamalčíkově kontě Vlastimil Dostálek.

Jenže Šumperk přispěchal s bleskovou odpovědí a za necelou minutu vrátil hostům dvougólové vedení Matěj Svoboda.

Potom však Draci promarnili výhodu přesilovky a domácí hokejisté se opět přiblížili kontaktní brankou z hole Michala Hoťka.

S přibývajícím časem začaly na ledě bublat emoce a navíc pokračovala přestřelka. Šumperský šikula Vojtěch Šuhaj nejprve ve třetí části přiblížil Draky za úspěchem.

Leč farma Třince se v přesilovce znovu dostala do kontaktu, podruhé v zápase se trefil Vlastimil Dostálek – 3:4.

V 53. minutě mohli hosté definitivně srazit svého soka do kolen, bohužel promarnili výhodu přesilovky pět na tři a drama tedy pokračovalo.

Za těsného stavu se následně Frýdek-Místek odhodlal ke hře bez gólmana a do prázdné brány nakonec zpečetil vítězství Draků Ludvík Rutar, nedávný navrátilec do sestavy.

Celek z podhůří Jeseníků tak navázal na předchozí domácí výhru se Slavií a Frýdku-Místku nyní přerušil jeho čtyřzápasovou vítěznou šňůru.

„Opět máme za sebou velmi těžké utkání, které během hry měnilo svůj rytmus a tempo, což bylo dáno ofenzivní kvalitou soupeře, který měl sice pomalejší start, ale postupem času ukazoval, proč má poslední dobou takové výsledky, domácí měli velkou sílu na kotouči,“ prozradil úvodem k zápasu trenér Draků Lukáš Majer.

„My jsme se snažili držet své hry, na začátku jsme protivníka přebruslovali, od druhé třetiny se hrálo nahoru dolů a pro vývoj zápasu bylo důležité, že jsme po čtyřiceti minutách udrželi těsný náskok. Sice jsme si to ve třetí části neudělali moc jednoduché, ale podařilo se nám dát další dva góly a díky týmové práci znovu naši cestu k výhře,“ řekl dále kouč Šumperku.

„Ocenit musím i naše fanoušky, přestože byla středa, tak jich do Frýdku-Místku dorazilo poměrně hodně a dost nám pomohli,“ dodal závěrem.

I přes další tříbodový úspěch zůstávají hokejisté Šumperku nadále na jedenáctém místě tabulky. V sobotu 26. listopadu poté doma od 17 hodin přivítají Kolín, který je pouze o bod za Draky dvanáctý.

HC Frýdek-Místek – Draci Pars Šumperk 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Dostálek (Svačina, Teper), 37. Hotěk (Haas), 47. Dostálek (Klimša, Teper) – 1. Žálčík (Bartoš, Průžek), 3. Jouza (Bernat), 26. Svoboda (Žálčík, Bartoš), 45. Šuhaj (Dudycha, Jelínek), 60. Rutar. Rozhodčí: Bejček, Šudoma – Bezděk, Veselý. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 774.

Frýdek-Místek: Švančara – Havránek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák – Dostálek, Zeman, Svačina – Hotěk, Haas, Lyszczarczyk – Ramik, Matěj, Bednář – Macháček, Jobánek, Geidl – Klimša. Trenér: Martin Janeček.

Šumperk: Hamalčík – Kadeřávek, Eliáš, Rutar, Hrachovský, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vachutka, Nedvídek, Kohút – Křemen, Bernat, Jouza. Trenér: Lukáš Majer.