Domácí naskočili do zápasu bez řady opor, když Drakům chyběli nemocný obránce Aleš Holík a zraněný útočník Petr Rozum. Kvůli vyšším trestům pak nemohl navíc zasáhnout do hry kapitán Roman Meluzín.

Ani tyto skutečnosti by však neměly být omluvou za slušně řečeno rozpačitý výkon, který ambiciózní Šumperk proti předposlednímu Pelhřimovu předvedl.

Draci se tentokrát prezentovali hodně laxním dojmem, když celý zápas hráli jakoby v křeči. Mizerné přesilovky, řada prohraných vhazování a nespočet spálených šancí, to byly hlavní znaky nepříliš povedeného střetnutí, na jehož konci mohli fanoušci ocenit maximálně zisk tří bodů.

Na čtyři vstřelené góly se pak domácí hodně nadřeli, hosté naopak z minima akcí paradoxně dvakrát naprosto jednoduše skórovali.

„Chyběli nám tři hráči ze základní sestavy. Duba, Novosad, Ambruz a Brunec navíc nastoupili po nemoci, když před tímto zápasem absolvovali pouze jediný trénink, což je opravdu málo. Bylo to znát, když ještě za sebou trochu tahali nohy. Tyto skutečnosti hodně ovlivnily průběh celého utkání. Na druhou stranu i přesto není možné, abychom se takto trápili proti celku, jakým je Pelhřimov,“ uvedl ve zkratce trenér Šumperku Jiří Režnar.

Draci nakročili za povinným vítězstvím v první třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Ve 27. minutě následně odskočili již na 3:0, protivník však o minutu a půl později díky přesilovce snížil.

V polovině hry podržel zákrokem večera domácí celek gólman Lukáš Daneček, když na brankové čáře chytil téměř jistý gól a znemožnil tak hostům návrat do utkání.

Dvaadvacet vteřin před druhou sirénou pak pojistili Draci své vedení v početní výhodě.

Ve třetím dějství ale Šumperk vyšel střelecky naprázdno a navíc dovolil protivníkovi zkorigovat na 4:2. Těsně před koncem tak ještě zkusil Pelhřimov štěstí v power play, ale skóre se již nezměnilo.

„Chtěli jsme se v Šumperku ukázat, což se nám myslím podařilo. Podali jsme na naše poměry velice dobrý výkon a konečný výsledek je pro nás velice příznivý. Domácí si vytvořili řadu střeleckých možností, které však nedokázali výrazněji zužitkovat. My jsme si kromě dvou vstřelených gólů připravili snad jedinou vyloženou šanci,“ konstatoval k zápasu trenér Pelhřimova Jiří Žůrek.

Salith Šumperk – Spartak Pelhřimov 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky: 4. Hulva (Vymazal, Ambruz), 20. Ambruz (Hulva, Vymazal), 27. Vymazal (Hulva), 40. Novosad (Hašek, Sedlák) – 28. Pelán (Kubát), 56. Heřman (Meloun). Vyloučení: 10:9. Využití: 2:1. Rozhodčí: Mrkva – Bojda, Mikler. Diváci: 900.

Šumperk: Daneček – Vrtík, Novotný, Ondráček, Blanár, Osina, Sedlák, Zacpálek – Čížek, Hašek, Brunec – Ambruz, Hulva, Vymazal – Novosad, Duba, Stejskal – Drábek, Žálčík, Fischer.

Pelhřimov: Linhart – Meloun, Zelený, Vácha, Krpálek, Plch, Pavlík, Kasalý – Plachý, Kubát, Pelán – Hadrava, Tecl, Heřman – Hubata, Votápek, Holec.

Miroslav Pergl