Fanoušci tak nadále zůstávají v očekávání, nebo spíš v napětí, když příliš nových informací ze šumperského klubu se po únorovém sestupu z 1. ligy na veřejnost nedostalo.

Neproběhla pak ani tradiční tisková konference.
Vedení pouze deklarovalo, že letos hodlá stavět mužstvo především na místních odchovancích bez ambicí opětovného postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Přesto se však objevily spekulace, že by Šumperk mohl prvoligovou licenci odkoupit od některého z klubů, které trápí finanční obtíže.

„Nějaké možnosti byly, ale v tuto chvíli máme na stole soutěž, do které jsme spadli, takže se budeme chystat na druhou ligu,“ prozradil úvodem možná zásadní informaci sportovní manažer Draků Radek Kučera.

S jakým kádrem a kdo povede mužstvo jako trenér? Na odpovědi si musí příznivci ještě nějakou dobu počkat.

„Zatím jsme vlastně ještě nic podstatného neřešili. Dá se říct, že čekáme, až skončí současná druhá liga, když někteří hráči, o které bychom měli případně zájem, ještě hrají. V řadě věcí by však mohlo být jasněji během následujících čtrnácti dnů,“ slibuje Kučera.

První kontakty s hráči, kteří přicházejí v úvahu pro další ročník, přesto vedení šumperského mužského hokeje již absolvovalo.

„Oslovili jsme naše mladé hráče (přesněji řečeno hráče Mladých Draků – pozn. aut.), kteří již nemohou hrát juniorku, abychom měli přehled, zda mají vůbec zájem za nás hrát a většina se vyslovila kladně,“ uvedl dále Radek Kučera.

Z konkrétních jmen tak připadají v úvahu Peksa, Novotný Peška, Přikryl, Malý a někteří další. Adepty šumperského dresu z řad zkušenějších borců by mohli být hráči jako Meluzín, Antonovič, Novosad či Ondráček.

„S těmi se ale samozřejmě nejprve musíme domluvit na smlouvách,“ vysvětluje sportovní manažer Draků.

Zejména fanoušci pak budou asi nejvíce skloňovat ještě jedno jméno: Aleš Holík.

„O Aleše samozřejmě máme velký zájem, ale on je hráčem Uničova, takže uvidíme, jak dopadnou jednání s klubem,“ nastínil Kučera situaci okolo nejpopulárnějšího hokejisty Draků a nejproduktivnějšího obránce novodobé historie šumperského hokeje.

Jedinou konkrétní zprávou je tak pouze termín nástupu mužstva na led, který je naplánován na 26. července bez předchozí letní přípravy, když hráči by se měli chystat individuálně.

„Pokud však budou mít hráči zájem se připravovat společně, letní přípravu pro ně uděláme, ale nebude placená,“ dodal závěrem Radek Kučera.