Draci vyprovodili Kopřivnici sedmi góly

Šumperk – V novém kalendářním roce 2017 se zatím šumperským hokejistům daří. Ze šesti dosavadních duelů popáté slaví tříbodové vítězství. Ve středečním 34. druholigovém kole zvládli domácí utkání proti Kopřivnici.

18.1.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Pergl

Právě tento soupeř uštědřil Drakům zatím nejvyšší domácí porážku, když na začátku listopadu vyhráli hokejisté z města legendárních Tatrovek v Šumperku 1:6, tentokrát si však přesvědčivou výhru připsali svěřenci trenéra Aleše Flašara.

A jako již tradičně nebyla ve vzájemném duelu těchto dvou protivníků nouze o góly, nyní jich diváci viděli celkem jedenáct, hosté pak celý zápas pouze marně dotahovali šumperský náskok.

Kopřivnice představila proti Šumperku mezi tyčemi mladého havířovského gólmana Kamila Šimečka, čerstvá brankářská akvizice Draků Hynek Kůdela pak tento zápas ještě sledoval pouze ze střídačky, když v domácí kleci opět nastoupil René Svoboda.

Draci se v zápase poprvé prosadili v 8. minutě, kdy se pohotovou dorážkou blýskl Pavel Sedláček. Záhy sice exšumperský Adam Červenka srovnal, ale ještě v téže minutě se trefil obránce Tomáš Drtil, pro kterého to tak byl již pátý gól z posledních třech utkání.

Během druhé třetiny domácí celek dvěma trefami kapitána Jana Matějky odskočil do trháku 4:1, v průběhu třetí části vedli Draci 7:3, poslední slovo přesto patřilo hostům z Kopřivnice, když v 55. minutě upravili výsledek do konečné podoby.

Draci zůstávají i nadále na třetím místě druholigové tabulky skupiny východ s tříbodovým náskokem před Hodonínem. Další mistrovské utkání sehraje Šumperk v sobotu 21. ledna, kdy se již od 15 hodin představí na ledě opavského Slezanu.

Draci Šumperk – HC Kopřivnice 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Sedláček (Ostřanský), 10. Drtil (Hroch), 30. Matějka (Vachutka), 34. Matějka (Janota), 37. Janota (Sedlák), 42. Sedláček (Řezáč), 53. Novosad (Ďurkáč) – 10. Červenka (Sluštík), 36. Vyčesaný (Teper, Tomášek), 38. Tomášek, 55. Mach (Kowalczyk). Rozhodčí: Dědek – Maťašovský, Holibka. Vyloučení: 6:3, bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 550.

Šumperk: Svoboda – Janota, Sedlák, Řezáč, Adam, Fišera, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Hroch – Langr, Fischer. Trenér: Aleš Flašar.

Kopřivnice: Šimeček (38. Unzeitig) – Krutil, Teper, Čintala, Procházka, Marek, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Tomášek, Pargač, Mach, Ollender, Červenka, Suchý. Trenér: Václav Slabý.