Po eventuální porážce Draků na ledě Medvědů sice bude stále existovat naděje na záchranu, jenže už opravdu jen teoretická. Draci před startem play out ztrácejí na nesestupovou příčku devět bodů a každá prohra je konečnou v 1. lize.

„Musíme v Berouně alespoň bodovat, samozřejmě ideální by bylo vyhrát za tři body, ale musíme zabodovat. Potom hrajeme další dva zápasy doma a pokud v Berouně zabodujeme a doma oba zápasy vyhrajeme, bude ještě šance na záchranu. Pokud v Berouně prohrajeme, budeme v kritické situaci,“ říká Radek Kučera, sportovní manažer Draků.

Draci vyrážejí do Berouna v aktuálně nejsilnějším složení, nikdo nehlásí zranění či onemocnění.

Zápas v Berouně se hraje ve středu 10. února od 18.00 hodin, Draci se pak dvakrát představí doma: v pondělí 15. února od 18.00 hodin s Chrudimí a ve středu 17. února od 18.00 hodin s Berounem.

Šumperk už boje o udržení v 1. lize několikrát zažil. Ve své první prvoligové sezoně se na jaře roku 2000 pral o prvoligovou příslušnost v baráži s Jindřichovým Hradcem a Ytongem Brno a Ústím. Šumperk s Jindřichův Hradec coby nejhorší týmy 1. ligy, Ytong a Ústí jako vítězové tehdejších dvou druholigových skupin. V této baráži se z postupu radoval nakonec Šumperk a Ústí nad Labem.

V sezoně 200/2001 byl Šumperk v 1. lize také dlouho na sestup, po vánočních svátcích ale vsetínskými borci posílení Draci nepoznali hořkost porážky a skončili na jedenáctém místě ve čtrnáctičlenné tabulce. Do baráže tehdy šly také poslední dva celky.

Na jaře roku 2008 se Šumperk opět musel zachraňovat v play out 1. ligy spolu s Prostějovem Mostem a Berounem. Do druhé ligy sestoupili Draci a Prostějov.

Rozlosování play out i play off 1. ligy ZDE