Celek Draků, jenž loni dokráčel do semifinále 2. ligy, má od letoška na povel trenér Martin Janeček, který loni působil na střídačce Opavy a v minulosti si střihl také extraligové angažmá coby asistent v pražské Spartě.

„V první řadě musím říct, že jsem maximálně spokojený, že se tým, až na dvě výjimky, které ještě máme v hledáčku, sešel v plném počtu hráčů, které jsem si pro začátek vybral,“ prozradil na úvod přípravného období pro klubový web Draků Martin Janeček.

„Co se klubu týká, tak pan Velčovský jasně nastínil všechna pravidla a vize, se kterými vstupujeme do nové sezóny. Toto já vidím jednoznačně pozitivně," doplnil nový šumperský lodivod.

Momentální šumperská soupiska čítá 21 hokejistů. Z loňských opor nebudou již v dresu Draků pokračovat útočníci Karel Plášek, Jakub Čuřík a Dmitrij Vorobjev.

Do Šumperku se naopak vrací po ročním angažmá v Porubě Michal Vymazal. Po třech sezónách strávených v Třebíči a Havlíčkově Brodu pak zabojuje znovu o žlutomodrý dres Jan Milfait.

Na led by měli Draci naskočit jako již tradičně počátkem srpna, rozpis přípravných zápasů zatím šumperský klub nezveřejnil.

Soupiska Draků na začátku letní přípravy

brankáři: Ondřej Haloda, Michal Wanecki, Dalibor Venouš

obránci: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Dominik Kabelka, Michal Žák

útočníci: Daniel Vachutka, Michal Vymazal, Dominik Pokorný, Daniel Hroch, Jan Milfait, Milan Ostřanský, Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp. Trenér: Martin Janeček.

Finále největšího žákovského turnaje Mc Donald‘s Cup, které se bude konat v Olomouci, rozlosoval David Rozehnal
Andrův stadion ovládne Svátek fotbalu, ve hře jsou kluci z Heyráku i ze Šumperka