Na důležitost výhry hned v úvodním kole trenéři kladli důraz už po posledním přípravném duelu. Zdařilý vstup do soutěže pro ně hodně znamenal. A povedlo se.

Modrožlutí úspěch vystavěli na zdařilém startu, během zahajovacího dějství nastříleli tři góly. Postupně skórovali Dominik Pokorný, Karel Plášek a nedávná posila Dmitrij Vorobjov. Ačkoli Draci také jednou inkasovali, na přestávku odcházeli spokojení.

„Začátek byl jednoznačný, měli jsme navrch a získali dvougólový náskok. Ale pak pánové polevili a Orlová najednou začala bojovat,“ hodnotil klání šumperský trenér Jozef Zavadil. „Mohli jsme klidně nastřílet víc branek, ty naše inkasované navíc padly zbytečně. Nicméně důležitá je výhra, tu máme,“ těšilo ho.

Uklidňující trefu přidal ve 27. minutě obránce Jakub Řezáč, tým z podhůří Jeseníků poslal do trháku o tři zásahy. Když pak třetí třetina přinesla po jednom gólu na každé straně, Draci mohli nasedat do autobusu s pocitem spokojenosti. Minimálně, co se konečného skóre týče.

„Výsledek určitě hodnotím pozitivně. Chlapci si ale musí uvědomit, že další zápasy mohou být daleko těžší. Neznamená, že když vedeme 2:0, tak přestaneme hrát. Hra se bude muset ještě určitě zlepšit, máme na čem pracovat,“ měl jasno Zavadil.

Šumperk má pouze dva dny volna, hned v sobotu 15. září od 17 hodin přivítá v prvním domácím utkání sezony 2018/2019 Slezan Opava.

Rozlučka se Zdeňkem Novosadem - exhibiční utkání
Hokej s míčem a brusle v popelnici. Novosad dal kariéře sbohem

HC Orlová – DRACI ŠUMPERK 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky: 15. Sladkovský (Brodek, Mrowiec), 49. Klíma (Moravčí, Hladil) - 4. Pokorný, 5. Plášek (Romančík, Vachutka), 19. Vorobjov (Řezáč), 27. Řezáč (Sedlák, Plášek), 59. Romančík (Vachutka, Plášek). Rozhodčí: Cabák – Bartoň. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Orlová: Kubáň (Svoboda) – Janiczek, Kropka, Hladil, Šendera, Štěpánek, Mrowiec – Ballner, Smrčka, Ferleťják, Sladkovský, Šmíd, Matějíček, Moravčík, Tvrdík, Kovařík, Brodek, Dang, Klíma. Trenér: Daniel Marosz.

Šumperk: Haloda O. (Kristín) – Haloda M., Kužílek, Tolokonnikov, Habrman, Gewiese, Drtil, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Hroch, Horký, Vachutka, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Vorobjev, Romančík, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.