Letošní ročník naší druhé nejvyšší soutěže dozná oproti loňsku řadu změn nejen v obsazení, ale také v ligovém systému.

První ligu opouští do extraligy postupující duo Mladá Boleslav a Olomouc, které nahradí Chomutov a Kladno. Do druhé ligy pak sestoupil Beroun, na jehož úkor se z návratu na prvoligovou scénu raduje Prostějov.

Letošní první liga startuje netradičně již v pondělí 8. září a po 52 kolech základní části (bude se hrát i mezi svátky) končí 4. února.

Celky na prvním až šestém místě si zajistí přímý postup do čtvrtfinále, týmy na osmém až desátém místě nově čeká předkolo na tři vítězná utkání.

Další novinkou je zrušení baráže o sestup. Po zdlouhavém jednání ČSHL nakonec bylo uplynulý týden navíc rozhodnuto, že z letošní 1. ligy bude sestupovat pouze jeden tým.

Úvodní prvoligové kolo letos čeká Draky v Benátkách nad Jizerou, doma se svým příznivcům poprvé představí ve středu 10. září proti Ústí nad Labem.

Poté šumperští hokejisté zajíždí do Havířova a následně na svém ledě hostí České Budějovice. Již v rámci 5. kola je na programu očekávané derby proti Prostějovu. Úvodní duel Draků s Jestřáby se hraje v sobotu 20. září na Hané.

„Těžko říct, jestli je výhodou začínat soutěž doma nebo venku, ale podle mě to je vlastně jedno. Stejně se s každým jednou musíme potkat, takže tohle příliš neřešíme," prozradil k opětovnému začátku na ledě protivníka trenér Draků Radek Kučera.

„Oproti předchozím sezonám máme možná papírově lehčí začátek, ale opravdu jen papírově, každý z prvoligových soupeřů bude mít svou kvalitu a my se musíme na všechny zápasy pokaždé dobře nachystat," prozradil dále šumperský kouč.

Kromě prvoligových termínů mají Draci definitivně jasno také v rozpisu přípravných utkání, do kterého přibyl zápas proti slovenskému mužstvu MHK 32 Liptovský Mikuláš, jenž se bude hrát v pondělí 18. srpna na šumperském ledě.

Celkově má tedy na programu celek Salithu před startem 1. ligy osm přípravných duelů.

„Chtěli jsme přípravu ještě zpestřit nějakým kvalitním týmem, se kterým se pravidelně nepotkáváme. Oslovili jsme několik klubů a Liptovský Mikuláš kývl na naší nabídku. Hrají první slovenskou ligu, ale prý mají ambice poprat se o návrat do extraligy, takže by to pro nás mohla být dobrá prověrka. Určitě budou mít svou kvalitu," míní Radek Kučera.

Nadcházející víkend pak měli hokejisté Šumperku sehrát v rámci přípravy tradiční fotbalové utkání, zatím však nedošlo k dohodě s organizátory a duel je zatím odložen.