Draci zahájili přípravu dobrým výkonem proti ruskému celku

Šumperk – Prvoligoví Draci mají za sebou úvodní přípravné utkání, ve kterém nakonec na svém ledě podlehli v prodloužení ruskému celku Ariada – Akpars Volžsk, který působí v tamní druhé nejvyšší soutěži.

6.8.2014

Hokejová příprava: Draci versus Volžsk.Foto: DENÍK/Jan Kastner

A vzhledem ke skutečnosti, že Šumperk absolvoval středeční zápasovou prověrku po pouhých dvou dnech na ledě, nebyl to z jeho strany vůbec špatný zápas.

Domácí trenéři dali příležitost všem hokejistům, které mají v současnosti k dispozici, když odpočíval pouze gólman Vajner s mladým útočníkem Kužílkem a zdravotní obtíže pak nepustily do hry forvardy Moskala s Langrem.

„V zápase jsme sice udělali řadu chyb, ale kluci jsou v plné zátěži a po teprve pěti trénincích na ledě jsem po tomto zápase docela mile překvapen, snad nám tento trend vydrží," prozradil krátce po utkání trenér Draků Radek Kučera.

Duel sice nezačali Draci vůbec ideálně, když inkasovali hned po 21 vteřinách hry a ve 4. minutě již prohrávali dokonce dvougólovým rozdílem.

V těchto momentech byla na hostech patrná větší sehranost, lépe kombinovali, Šumperk však nahrazoval herní nedostatky bojovností, leč dlouho mu chyběl větší důraz v koncovce.

Ten předvedl naplno až po necelé čtvrthodině hry Vladimír Cink, když pohotovou dorážkou dokončil Žálčíkovu akci.

Těsně před první přestávkou pak Draci srovnali skóre, když během přesilovky tečoval kotouč za záda ruského gólmana Aleš Staněk.

Krátce za polovinou normální hrací doby navíc poslal domácí hokejisty do vedení Kamil Vávra, který nadvakrát překonal střídající gólmana soupeře.

Pojistit náskok Draků mohl ještě ve 36. minutě Jan Berger, jenž ujel do brejku při vlastním oslabení, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení, svůj nájezd ale bývalý hokejista Hradce Králové či Havlíčkova Brodu neproměnil.

Záhy poté ruský celek srovnal krok dost šťastným gólem, když kotouč prošel brankáři Zelenkovi, který od poloviny duelu nahradil mezi tyčemi Koutského, smolně pod rukou až za brankovou čáru.

Ve třetí třetině se následně šumperskému publiku připomněl navrátilec z Jihlavy Michal Velecký, krásně se uvolnil v prostoru mezi kruhy a parádní trefou pod víko zajistil Šumperku opětovný náskok.

Jenže protivník stačil znovu srovnat, při hře čtyři na čtyři znamenala dělovka hostů od modré čáry stav čtyři čtyři a muselo se prodlužovat.

Nastavený čas dopadl lépe pro hosty z Volžsku, kteří v čase 63:41 potrestali hrubou chybu Draků vítěznou trefou.

Šumperk si poté spravil chuť alespoň v pozápasovém penaltovém rozstřelu, v němž zvítězil po pěti sériích 2:1. Za domácí se v nájezdech trefili Velecký a Beneš.

Salith Šumperk – Ariada Akpars Volžsk 4:5 po prodloužení (2:2, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky: 14. Cink (Žálčík), 20. Staněk (Brunec, Holík), 34. Vávra (Vachutka), 50. Velecký (Vachutka) – 1. Gutov, 4. Vasiliev (Korkin, Evgrafov), 38. Shepelev (Koževnikov), 53. Koževnikov (Islamov, Shepelev), 64. Kamaev (Thistjakov). Vyloučení: 11:14. Využití: 1:1. Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Štěpán. Diváci: 650.
Šumperk: Koutský (31. Zelenka) – Holík, Mrkvička, Novotný, Starý, Sedlák, Slavík, Beneš, Gewiese, Drtil – Cink, Žálčík, Haas – Brunec, Plášek, Staněk – Vávra, Velecký, Vachutka – Lehečka, Berger, Dostálek – Žáček. Trenér: Radek Kučera.
Volžsk: Litvinov (31. Petrov) – Fast, Bogoleisha, Mironihin, Gutov, Thistjakov, Vasiliev, Gorban, Kamaev, Korkin, Evgrafov, Bantherev, Koževnikov, Shepelev, Orlov, Islamov, Zabornikov, Ryzhych, Zathypeiko, Mitrochin, Lozhkin, Kočkarev, Žuravlev. Trenér: Igor Zhilinskii.