Po středečním utkání budou hráči z podhůří Jeseníků znovu neradi vzpomínat především na soupeřova útočníka Tomáše Káňu, jenž si v minulosti zahrál i v NHL.

V posledním přípravném klání zkušený forvard zatížil konto Draků hned čtyřmi góly, tentokrát potopil šumperské naděje na bodový zisk čtyřmi přihrávkami.

První třetinu hosté dopláceli především na nemohoucnost při početních výhodách, v jedné z nich pak dokonce sami inkasovali, když Poruba z této situace zvyšovala na 2:0.

Na začátku druhého dějství se sice Šumperk dostal do několika slibných příležitostí, gólově se ale prosadili opět domácí, kteří využili Dreslerem hned svou první přesilovku a pojistili tak náskok.

Během třetí části však zadělal na pořádné drama Lukáš Králík, jenž dvěma zásahy v rozmezí tří minut zkorigoval skóre na 3:2 a později měl dokonce na holi vyrovnání Michal Vymazal, bohužel pro hosty svůj brejk po návratu z trestné lavice neproměnil.
A záhy udeřilo na opačné straně, druhou trefu večera si připsal bývalý extraligový zadák Jan Dresler a definitivně tím zpečetil domácí výhru.

V samotném závěru ještě Draci zkusili hru bez brankáře, jenže do prázdné branky se na konečných 5:2 trefil kanonýr Poruby Vladimír Luka. Přihrávku na jeho gól si poté zapsal i brankář Hynek Kůdela.

Proti Ostravanům poté Šumperk představil čerstvou akvizici do obrany, pardubického Matěje Bažanta, který již před dvěma lety v dresu Draků nastupoval ve WSM lize. Před tímto ročníkem se pokoušel prosadit do sestavy prostějovských Jestřábů.

HC RT TORAX Poruba - Draci Šumperk 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 10. Fojtík (Zachar), 16. Zdeněk (Káňa), 24. Dresler (Káňa), 54. Dresler (Káňa), 60. Luka (Káňa, Kůdela) – 41. Králík (Vachutka), 44. Králík (Šťáva). Rozhodčí: Holáň – Vengřín, Holibka. Vyloučení: 7:8, navíc Králík (Šumperk) 5 minut plus trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 360.

Poruba: Kůdela – Kaluža, Janota, Dresler, Grebenjuk, Popela, Adam, Puškár, Slavík – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Ballner, Schwarz, Ollender. Trenér: Aleš Flašar.

Šumperk: Svoboda – Sedlák, Gewiese, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Řezáč, Bažant, Procházka – Vachutka, Vymazal, Kovařík - Králík, Novosad, Fischer - Lehečka, Cink, Ostřanský - Müller, Hroch. Trenér: Pavel Hulva.